Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında toparlanma sinyallerinin hız kazandığı 24 Mayıs Pazartesi gününde yatırımcıların yüzü güldü. Sert düzeltme sonrasında hızlı toparlayan BTC fiyatındaki yükselişe paralel olarak önde gelen altcoin projelerinde de değer artışı yaşandı.

  Haftanın ilk işlem gününde Bitcoin ve kripto para piyasasında öne çıkan gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para veri izleme şirketi Glassnode verilerine göre, büyük Bitcoin yatırımcıları, son fiyat düzeltmesinde dip fiyattan yoğun bir şekilde alım yaptı. Bitcoin balinaları, son düşüş fırsatını da kaçırmayıp yüklü miktarda BTC alımları yaptı. Bu gelişmeler piyasadaki toparlanma sürecini de hızlandıran faktörlerden biri oldu. 

  Goldman Sachs, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada kripto paraların kötü birer yatırım tercihi olacağını vurguladıktan sonra en güncel raporunda ise tam tersi yöne işaret etti. Dubai hükümetine bağlı ve bölgenin en büyük serbest ticaret bölgesi olan Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), kripto ve blockchain teknolojilerinde çalışmalar için Kripto Merkezi’ni kurdu.

  Yaptığı başarılı analizleri ile ön plana çıkan on-chain analisti Ki Young Ju, kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarına dayalı olarak yaptığı analiziyle gündeme geldi. Crypto Quant analisti ve CEO’su Ki Young Ju Bitcoin için dip seviyenin sonunda gelmiş olabileceğini belirtti.

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son paylaşımında Ripple’ın direkt olarak Elon Musk’ı kontrol eden “kukla efendisi” olmakla itham edilmekten mutluluk duyduklarını belirtti. Bunun yanı sıra Bitcoin’in enerji modelini eleştiren ve alternatif olarak XRP’ye dikkat çeken Garlinghouse’un açıklamaları basında geniş yankı buldu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Piyasayı etkileyen olumlu haberlerin de etkisi ile BTC fiyatındaki toparlanma hız kazandı. Bitcoin fiyatı haftanın ilk gününde yüzde 14 oranında değer kazanarak yeniden 38 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Borsalardan gelen anlık verilere göre popüler altcoin fiyatlarında da ciddi oranda yükselişler görüldü. 

  Lider altcoin Ethereum fiyatı, yüzde 26 oranındaki artışla 2.500 dolar seviyesinin üzerine tutundu. Binance Coin (BNB) fiyatı ise yüzde 32.66 oranındaki rekor artışla Cardano (ADA) kripto para birimini geçerek eski yeri olan 3. büyük kripto para basamağına yükseldi. XRP, DOGE ve DOT fiyatındaki yükselişler yatırımcısını sevindirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle