Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Ocak 2022

  Kripto para piyasasında yeni yılın ilk günlerindeki belirsizlik devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler altcoin fiyatları üzerinde de etkili oluyor. BTC ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

  4 Ocak 2022 Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasına yönelik regülasyon işlemlerine Peru da katıldı. Ülkede kripto paraları regüle etmek için bir kanun teklifi ortaya çıktı. “Kripto Varlıkların Ticarileştirilmesi" ismiyle yaratılan kanun taslağı mecliste görüşülecek. 

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, 2022’ye yönelik tahminleriyle gündeme geldi. Buna göre 2022 yılında DeFi sigortası ortaya çıkacak, NFT tabanlı topluluklar Web 2.0 sosyal ağlarıyla rekabet edecek. Markalar meta veri deposuna ve NFT’lere katılmaya başlayacak. 

  Stablecoin sektöründe yeni bir adım daha atıldı. Çin’de ‘dijital yuan cüzdan’ın pilot versiyonu iOS ve Android uygulama mağazalarına eklendi. “e-CNY” ismindeki uygulama hem Android hem de iOS için Çin Merkez Bankası Dijital Para Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirildi.

  Deneyimli kripto para yorumcusu Brian Kelly, son programında gelecekte öne çıkabilecek altcoin projelerine değindi. Sanal gerçeklik platformu Decentraland’ın (MANA), Facebook hisselerinin yukarı yönlü yörüngesini kopyalayabileceğini söylemesiyle altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Ayrıca merkeziyetsiz bir oyunun yerel token’ı olan Axie Infinity (AXS) fiyatı yükselebilir. 

  Blockchain teknoloji startup şirketi Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, 6 milyon dolara NFT satın aldı. Söz konusu NFT’yi satın alabilmek için Andreessen Horowitz ve Meta4 Capital gibi şirketler de teklifte bulundu. Bu NFT, rekor kırarak şu ana kadar Bored Ape koleksiyonunun gördüğü en yüksek fiyatlı satış oldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1 civarında yükseliş hareketi yaparken 47.236 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise olumlu haber akışıyla birlikte yüzde 1.60 civarında yükselerek günün en çok kazandıran popüler altcoini oldu. Diğer altcoinlerde XRP fiyatında yükseliş sinyalleri görülürken, BNB, SOL, ADA, LUNA ve DOT fiyatlarındaki düşüşler devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle