Kripto Para

MicroStrategy 271 BTC daha aldı

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Virginia merkezli iş zekası şirketi MicroStrategy, lider kripto para birimine yatırımlarını sürdürüyor. Şirket, Bitcoin rezervine son olarak 271 Bitcoin daha eklediğini duyurdu…

  Stratejik yatırımlar yapmayı sürdüren Virginia merkezli iş zekası şirketi MicroStrategy, piyasadaki sert düşüşü fırsat bilen kurumsal firmalar arasında yer aldı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan son gelişmelerden sonra ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Yüklü miktarda BTC yatırımları ile adından sık sık söz ettiren MicroStrategy, bu düşüş fırsatını da boş geçmedi.

  İş zekası şirketi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yaptığı son duyuruda şirketin Bitcoin satın alma işleminin detayları hakkında bilgi verdi. Rezervlerine belirli aralıklarla BTC depolamaya devam eden şirket, bu sayede ortalama 24.403 dolar fiyattan toplamda 91.850 Bitcoin’e ulaşmış oldu.

  Bitcoin Yatırımlarına Hız Kazandırdı

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği kurumsal firmalardan olan MicroStrategy, zaman zaman yüklü miktarda BTC alımı yapmasıyla adından söz ettiriyor. Tesla’nın Bitcoin ile ödeme işlemlerini durdurma kararıyla birlikte gelen bu satın alma hamlesi, kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı.

  İş zekası devi, kripto para piyasasında alım yapmak için özellikle stratejik bir zamanlama yapma hedefi gütmüyor. Kripto para dünyasının en çok tanınan kurumsallarından biri olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Bitcoin alımlarını değerlendirdi. Dev şirketin BTC satın alma hızını yavaşlatmayı düşürmediklerini kaydeden ünlü yönetici, bu hedef doğrultusunda alım yapmaya devam ediyor.

  Bitcoin Yatırımlarında Zirvede

  Kripto para dünyasının en çok adından söz ettiren şirketlerinden biri olan MicroStrategy, rezevlerindeki Bitcoin miktarıyla da dikkatlerden kaçmıyor. Kurumsal yatırımcılar arasında yüklü miktarda BTC alımına devam eden şirketin sahip olduğu Bitcoin miktarı dudak uçuklatıyor. Dev şirket mevcut durumda dolaşımda olan BTC arzının yüzde 0,437'sini elinde bulundurmasıyla sektörün en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri konumunda olduğu görülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle