Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 3 Mart 2021

  Bugün kripto para medyasına yansıyan gündem haberlerinin etkisine bağlı olarak hareketli bir gün yaşandı. Bitcoin, altcoin ve kripto para piyasası ile ilgili gündem maddelerini, fiyatlara yönelik gündeme alınan detayları, yaşanan çarpıcı gelişmeleri  kripto para haberleri gündem yazımızda bulabilirsiniz. 

  Bitcoin Hakkında Gündemde Neler Vardı?

  Lider kripto birimi Bitcoin, bugün kripto para dünyasına yönelik gündem haberlerine 22 ve 28 Şubat tarihleri arasında çizdiği dikkat çekici fiyat hareketlilikleri ile dahil oldu. BTC, geride kalan tüm hafta süresince sert bir düzeltmenin etkisini hissederken, altcoinler üzerinde de genel anlamda bir fiyat düşüşüne sebep oldu. Analistler ise orta vadeli tahminleri yapmaya başladılar. 

  3 Mart tarihi ele alındığında ise BTC için şu an %bitcoin+usd% dolar işlem fiyatı verilere yansıyor. Önceki hafta 50 bin doların altına kadar inen fiyat değeri şu an için 50 bin dolar bandının biraz yukarısında şekillenirken, BTC için 4 Mart tarihine yönelik, artış yönünde analist tahminleri geliyor.

  Bugün Altcoin Gündemi Nasıldı?

  Bugün altcoinler hakkında gündeme yansıyan haberler ele alındığında altcoinler son bir haftalık hareketlerinin yakından izlendiği görülüyor. Özellikle ADA, Binance Coin, DOT fiyatlarında hafta genelinde yaşanan gelişmeler yakından takip edildi.

  Lider altcoin birimi ETH ardından gelen ADA, BNB ve DOT haftalık durumlarına ilişkin gündem maddelerinde, değer kayıpları ile yer aldırlar.  Şubatta ADA fiyatının %0,68 oranında değer kaybettiği, Binance Coin’in % 6,68 oranında değer kaybı yaşadığı ve DOT fiyatında ise daha sakin bir havanın hakim olduğu belirtildi.

  Gündeme Yansıyan İfadeler

  Bugün gündemde SEC Başkanı adayı Gensler’in kripto para hakkında yaptığı açıklamalar yer alıyordu. ABD Menkul kıymetler borsası (SEC) başkanlığında yer alma olasılığı yüksek görülen Gary Gensler, kripto para birimlerini katalizör görevi üstlenen varlıklar olarak tanımladı. 

  Bu açıklaması ile dikkatleri bugün üzerine çeken başkan adayı, Bitcoin’in ve diğer tüm kripto para birilerinin, finans sektörü için yepyeni bir bakış açısını sağladıklarını ancak, yatırımcıların daha iyi korunması için ele alınması gereken meseleler olduğunu belirtti. Başkan adayının kripto para birimlerine yüksek mesafeli olmadığı dikkat çekti.

  ABD Senatörü Elizabeth Warren ise Gensler ile aynı fikirlere sahip değil. Bugün gündeme yansıyan ve kripto para destekçilerini özellikle de BTC yatırımcılarını kızdıran bir haber başlığı ise ABD Senatörü Elizabeth Warren’in BTC ile ilgili yaptığı açıklamalar oldu.

  ABD Senatörü Elizabeth Warren, BTC’yi hedef alarak, onun sonunun kötü biteceğini dile getirdi. BTC’nin spekülatif bir yapıya sahip olduğunu, alım-satım işlemlerinde tercih edilmek için son derece verimsiz bir varlık olduğunu ifade etti. Bu sözleri ise yatırımcılardan tepki aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle