Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Temmuz 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki 40 bin dolar savaşı bugün de dikkat çekti. Bitcoin boğalarının 40 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmak için yeterli desteği bulamaması diğer altcoin fiyatlarında da yön arayışına neden oluyor. Son günlerde hızlı yükselen BTC fiyatındaki ivmenin azalması da yatırımcıları tedirgin etmeye başladı.

  29 Temmuz Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından yayınlanan son rapor, BTC destekçilerini endişelendirdi. Rapora göre kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasası toparlanma belirtileri göstermesine rağmen Bitcoin ve Ethereum’daki pozisyonlarını azaltmaya devam ediyor.

  Blockchain takipçisi Whale Alert, toplam 465 binden fazla Bitcoin taşıyan neredeyse 50 ardışık transfer işlemi tespit ettiğini duyurdu. BTC balinalarının anonim cüzdanlar arasında yaklaşık 18.6 milyar dolarlık varlığı taşıması kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Coinbase borsasına da yüklü miktarda BTC taşındı.

  Kripto para piyasasındaki duyarlılığı ölçen popüler Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, 12 Mayıs tarihinden bu yana ilk kez endeks nötr duruma geçti. Şimdiye kadar uzun zamandır korku veya aşırı korku eğiliminde olan piyasadaki bu değişim kripto para analistlerinin dikkatinden kaçmadı. 

  Amerikalı milletvekilleri kripto paralardaki vergilendirmeyi genişleterek bütçeye ek 28 milyar dolar gelir hedeflediklerini açıkladı. Amerikalı kripto para yatırımcıları tasarıya son dakika olarak eklenen bu bölümden son derece rahatsız olduklarını dile getirdi. 

  Yerli piyasada ise TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2021 yılının üçüncü enflasyon raporu tanıtım konuşmasında kripto paralara değindi. Eylül ayında kripto paralarla ilgili geniş kapsamlı bir açıklama yapılacağını söyleyen Merkez Bankası Başkanı çalışmaların devam ettiğini söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 0.66 oranında artışla 39.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum fiyatı ise daha istikrarlı bir yükseliş kaydederek yüzde 1.36 artışla yatırımcısını sevindiriyor. Günün en çok kazandıran altcoini yüzde 4.95 oranında artan Polkadot (DOT) olurken, yatırımcısını üzen altcoin ise yüzde 1.36 düşen Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle