BTC yükselişi uzmanları şaşırttı! 2025 hedefi erkene çekildi

  Dünyaca ünlü fon yönetim şirketi Bernstein analistleri, Bitcoin (BTC) fiyat tahmini güncelledi. Uzmanlar, daha önceden BTC fiyatının 2025 yılında 150 bin dolara ulaşacağını söylerken, artık bu seviyenin 2024’te görüleceğini düşünüyor.

  Küresel fon yönetim şirketi Bernstein, kripto paraların geleceğine ilişkin çok önemli bir rapor yayınladı. Uzmanlar, BTC fiyatında 150 bin dolarlık hedef seviyeye işaret etmişti. Bernstein ekibi BTC fiyatının 2025 yılında 150 bin dolar olacağını öngören raporu güncellendi ve bu tahmin 2024 yılına çekildi.

  Bernstein analisti Gautam Chhugani, müşterilere gönderilen notta “BTC fiyatındaki 150 bin dolarlık seviye için şu an çok daha fazla ikna olmuş durumdayız” ifadelerine yer verdi. Ünlü analist, en büyük kripto para birimi BTC’nin geleceği hakkında iyimser tahminlerde bulundu. Chhugani aynı zamanda BTC’nin mucidi Satoshi Nakamoto’nun bir sözüne atıfta bulundu.

  Kurumsal Yatırımcılar Yükselişi Destekleyecek

  Satoshi’nin ünlü sözü “Eğer anlamıyorsanız, seni ikna edecek zamanım yok” sözünü hatırlatan ünlü analist, BTC’nin yükseliş senaryosunu açıkladı. Chhugani’ye göre BTC fiyatı halving (blok ödülü yarılanması) sonrasında 71 bin doları aşabilir. Tecrübeli analist, “BTC’de hedeflenen 150 bin dolarlık fiyatı, kurumsal yatırımcılardan gelecek olan parayı düşünerek belirledik” dedi.

  Bernstein analisti Gautam Chhugani, 2024 yılında spot BTC ETF’lerine 10 milyar dolarlık yatırım olacağını beklediklerini ancak bunun sadece 2 aylık sürede gerçekleştiğini vurguladı: “2024 yılı için 10 milyar dolarlık ETF beklentisi içindeydik ama şu ana kadar 9.5 milyar dolarlık yatırım geldi bile.” Analist, 2025 yılında beklenen 150 bin dolarlık hedef seviyesinin bu sebeple 2024 yılına çekildiğini söyledi.

  BTC Madencilik Hisse Senetleri Uçacak

  Küresel yatırım firması Bernstein raporunda ABD borsalarında işlem gören Bitcoin madencilik şirketleri hakkında bir bölüm yer aldı. Uzmanlar, BTC fiyatının arttıkça madencilik firmalarına olumlu yansıyacağını hatırlattı. Özellikle halving dönemine işaret eden uzmanlar “Şu anda beklenenin altında bir fiyat hareketi yapan madencilik firmalarının halving’in ardından yükselişe geçeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla bu fiyatlar, ödül yarılanması öncesinde son alım fırsatları olabilir” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle