Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yatay seyir devam ederken kripto para basınında da önemli gelişmelere yer verildi. 29 Nisan Perşembe gününde lider altcoin Ethereum yoluna tam gaz devam ederken, popüler altcoin fiyatlarındaki yükselişler de yatırımcıları sevindirdi.

  Günün en önemli BTC ve altcoin gelişmelerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para uzmanları, vade günü yaklaşan Bitcoin opsiyon piyasasında BTC boğaları ve BTC ayıları arasında kurulan dengenin devam ettiğini açıkladı. Facebook’un 2021 yılının ilk çeyrek raporunda Bitcoin aldığını açıklayacağı ve Tesla’nın Bitcoin satışı gibi bunun da gündem olacağı iddia edilmişti. Araştırmalar sonucunda Facebook’un şirket kayıtlarında böyle bir veriye rastlanmadı.

  Bugün de fiyat rekorunu tazeleyen lider altcoin Ethereum hakkında öne çıkan haberlerden biri de dev yatırım bankası JP Morgan analistlerinin raporu oldu. “Ethereum neden iyi performans sergiliyor?” başlıklı raporda analistler, ETH fiyatındaki hızlı geri dönüşün kaldıraçlı işlem hareketleri ile yakından olduğu belirtildi. 

  Altcoin piyasasında Cardano, Afrika’daki dijital dönüşüm misyonları kapsamında Etiyopya hükümeti ile ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu. Öte yandan Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun 2016’da tamamen belirledikleri büyük hedeflere ulaşmak için hazırlandığını söyledi.

  Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, Litecoin ve Bitcoin  arasındaki farklılıkları ortaya koyarak LTC’nin üstün yönlerine dikkat çekti. Ünlü ismin bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb, XRPscan’den gelen verilere göre bir kez daha önemli miktarda XRP transfer etti. Bu haberler altcoin piyasasında etkili oldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 1.37 oranındaki kayıpla yeniden 53 bin 600 dolar seviyesine geri çekilme yaşandı. Lider altcoin Ethereum fiyatında yüzde 3.26 oranında artış yatırımcıları sevindirirken gün içinde 2 bin 797 dolara ulaşıldı. 

  Yeni bir ATH belirleyen lider altcoin diğer projelerde de yükselişleri tetikledi. Piyasa değerine göre en değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yalnızca Uniswap (UNI) fiyatında kayıp yaşandı. BNB, XRP, ADA, DOGE, DOT ve LTC yükselişine devam etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle