Kripto Para

BTC yeşil sahalarda! AZ Alkmaar bilançosunda BTC tutacak

  Kripto paraların ödeme aracı olarak kullanıldığı alan ve sektörler her geçen artmaya devam ediyor. Bu kez de Hollanda’nın popüler futbol takımı AZ Alkmaar, kurduğu yeni bir ortaklık üzerinden Bitcoin (BTC) ile ödemeleri kabul etmeye başlayacak.

  Son dönemlerde her ne kadar kripto para piyasaları büyük çöküş sonrası popülaritesini bir miktar yitirmiş olsa da kripto paralara duyulan ilgi genel tabloda artış göstermeye devam ediyor. Zira 2021 yılında kripto para piyasalarının temeli adeta yeniden atıldı. 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesi ile oluşan sektör, 2021 yılında kalıcı olacağının sinyallerini verdi. Bu nedenle de çeşitli alanlarda ve sektörlerde işletmeler ve kuruluşlar, kripto para trenine geç kalmadan binme telaşı içinde.

  Dünyanın birçok yerinde artık kripto paralar çeşitli alanlarda ödeme yöntemi olarak kabul görmeye başladı. Günden güne yeni örnekleri ortaya çıkarken, bu durumun bir örneği bu kez de yeşil sahalardan geldi. Hollanda’nın popüler futbol takımlarından AZ Alkmaar, yerel bir kripto para borsası ile ortaklık kurarak, Bitcoin ile ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

  AZ Alkmaar Gelen BTC’leri Bilançosunda Tutacak

  Hollanda merkezli kripto para alım-satım platformu olan Bitcoin Meester, ülkenin en popüler futbol takımlarından AZ Alkmaar ile özel bir ortaklık kurdu. Kurulan ortaklığın bir parçası olarak kulüp, BTC cinsinden fonların bir bölümünü alacak. Kurulan ortaklık, AZ Alkmaar’ın resmi internet sitesinden de duyuruldu.

  AZ Alkmaar’ın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre Hollanda’nın yerel kripto para borsası Bitcoin Meester, kulübün organizatörü olacak. Aynı zamanda Bitcoin Meester, sponsorluk anlaşmasına göre ödenecek olan tutarın bir bölümünü de Bitcoin ile ödeyecek. Bunun karşılığında AZ Alkmaar kulübü de anlaşmadan bağımsız olarak, elde ettiği Bitcoin’leri bilançosunda tutacağını açıkladı.

  AZ Alkmaar Ticari Direktörü’nün Açıklamaları

  AZ Alkmaar, Hollanda’da bu adımı atan ilk takım oldu. AZ Alkmaar Ticari Direktörü Michael Koster, anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Koster’in ifadeleri şöyle:

  “Kripto para piyasası son yıllarda kullanıcıların katlanarak büyümesi ile patlama yaşıyor. Bu çekici. Ayrıca yeni bir pazarda bu yönün önemli olduğu da kesin. Herkes kripto para birimlerine zaten aşina değil ve Bitcoin Meester bu alandaki yeni kullanıcılara sorumlu bir şekilde rehberlik edebiliyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle