Kripto Para

İngiltere’li yatırım şirketinden dev kripto para yatırımı

  İngiltere merkezli Brevan Howard Asset Management firması, ana fonundan kripto para birimine 84 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Şirketin yatırımlarında Bitcoin’in (BTC) yanı sıra çeşitli kripto paralara yöneleceği bildirildi.

  İngiltere merkezli hedge fonu olan Brevan Howard Asset Management, kripto paralara 84 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Firmanın kurucu ortaklarından Alan Howard’ın, halihazırda One River Digital Asset Management şirketinin kripto para adımlarında kişisel hisseye sahip olduğu biliniyor. Ayrıca Brevan Howard Asset Management’ın kripto para sektöründe bir yıldan fazla aktif rol aldıktan sonra, doğrudan dijital varlık yatırımları yapmayı planladığı öğrenildi.

  Şirket Ana Fonunun Yüzde 1,5’ini Kripto Paralara Ayıracak

  Bloomberg tarafından verilen bir rapora göre Brevan Howard Asset Management, 5,6 milyar dolarlık ana hedge fonunun %1,5’ini kripto paralara ayıracak. Konuya ilişkin olarak yerel bir kaynakta, Jhonny Steindorff ve Tucker Waterman’ın, firmanın kripto para sektörüne girmesine öncülük edeceği öğrenildi. Jhonny Steindorff ve Tucker Waterman, Distributed Global’in iki kurucu ortağı.

  Yerel kaynaklardan gelen bilgilerde, şirketin Bitcoin ile birlikte birden çok kripto paraya odaklanacağı belirtildi. Şirketin bunu kripto varlıkların fiyatının artmaya devam edeceğini iddia ederek tercih ettiği vurgulandı. Şirketin kripto para sektörüne atmaya hazırlandığı bu adım ayrıca bir ilk olmayacak. 

  Şirketin kurucu ortağı, milyarder yatırımcı Alan Howard 2020 yılında 600 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum (ETH) yatırımı yapan One River Digital Asset Management hisselerinin %25’ine sahip. Bu da şirketin dolaylı da olsa kripto para alanına ilk kez yönelmediğini gösteriyor.

  Brevan Howard, BTC Hedge Konusunda Yalnız Değil

  Son günlerde hedge fonlarının büyüdüğüne net örneklerden biri olan Brevan Howard, bu alanda kripto paralara yatırım yapma konusunda da tek örnek değil. Benzer şekilde bir yatırım hamlesi Şubat ayında başka bir firmadan gelmişti. New York merkezli küresel bir yatırım şirketi olan M31 Capital, bir BTC hedge fonu oluşturmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunmuştu.

  Öte yandan bir hedge fonu yöneticisi olan milyarder yatırımcı Ray Dalio da Bitcoin için “ateşli bir icat” tanımlaması yapmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle