Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 6 – 12 Nisan 2021

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında da oldukça hareketli geçen bir haftanın ardından yükseliş trendi devam ediyor. BTC fiyatının konsolide olduğu dönemde yeniden 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Ethereum fiyatı hızlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. 

  6 – 12 Nisan tarihleri arasında Ethereum piyasasını etkileyen önemli haberleri ve fiyat değişimlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  6 Nisan Salı Ethereum Borsa Özeti 

  Ethereum ekosistemindeki büyüme ve ardı ardına gelen ATH rekorları, altcoin yatırımcılarının dikkatlerinden kaçmadı. Tüm bakışların üzerine çevrilen Ethereum, kendisinden beklenen yükseliş ivmelerini 6 Nisan Salı gününde devam ettirdi. Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden SkyBridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci, Ethereum’un geleceği hakkında çok umutlu konuştu. 

  Ünlü yönetici açıklamasında yatırımcı müşterilerinin ilgisine dikkat çekerek şunları söyledi: “Ethereum inatçı bir kripto para birimi dolayısıyla ileride bir değer deposu haline gelecek ve insanlar onun üzerinde işlem yapmaya devam edecekler.” Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden gelen övgüler ETH fiyatına olumlu yansıdı. Öte yandan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in şehrin altyapılarını Ethereum ağı üzerine kuracağını duyurdu. Bu olumlu gelişmelerin ışığında ETH fiyatı 6 Nisan gününde yüzde 0.24 pozitif tarafta kapanış yaptı. 

  7 Nisan Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Son birkaç gündür hızlı yükselen Ethereum fiyatında bir süredir satış baskısı yoğunlaşmıştı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analistler de hızlı yükselen ETH fiyatında sert bir düzeltme yaşanabileceği beklentisini gündeme getirmişti. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum hakkında analiz raporları yayınlayan Altcoin Daily, dikkat çekti. Popüler analist ETH fiyatında büyük bir patlama beklediğini söyledi. 

  Ancak bunun için Ethereum’un kazançlarından bir miktar düzeltme yapması gerektiğini de vurgulayan ünlü analistin açıklamalarına paralel bir grafik çizildi. 7 Nisan Çarşamba gününde kripto para piyasasının genelinde sert düşüşler görüldü. Özellikle altcoinlerde yüzde 10 oranlarını aşan kayıpların yaşandığı gün içinde pek çok kripto para birimi adeta çakılırken ETH sert düştü. Güne 2.112 dolar seviyesinde başlayan lider altcoin, yüzde 7.11 oranındaki değer kaybının ardından günü 1.961 dolar seviyesinde kapadı. 

  8 Nisan Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Altcoin piyasasında uzun süredir boğa rallisi sürüyordu. Pek çok önde gelen kripto para projesini kapsayan bu türden sert bir düzeltme hareketi bekleniyordu. Analistlerin dediklerine paralel bir şekilde düzeltme hareketinden sonra Ethereum yönünü yukarı çevirmeye devam etti. Yükseliş trendini sürdüren en büyük 2. kripto para birimi, 2.000 dolar hedefini aşmak için destek toplamaya başladı. 

  Kripto para dünyasının popüler veri analiz şirketlerinden Santiment tarafından yayınlanan rapor özellikle altcoin yatırımcıları arasında büyük ses getirdi. Kripto para basının gündemine gelen Santiment raporunda Ethereum fiyatındaki yükseliş beklentisi için ayrı bir parantez açıldı. Uzmanlar ETH fiyatındaki yükseliş beklentisini şu şekilde açıkladı:“Buna göre kripto para borsalarındaki Ethereum miktarı Aralık 2018 tarihinden itibaren en düşük seviyesine ulaşarak %19’un altına indi. Bu 28 aylık bir süreçteki en düşük seviyeyi temsil ediyor.”

  Kripto para basınında altcoin boğa rallisinin devam edeceğine dair analizlerin de yer almasıyla birlikte ETH yükseliş hareketini hızlandırdı. Özellikle perakende yatırımcılardan büyük destek gören Ethereum fiyatı 8 Nisan Perşembe gününde yüzde 6 oranında değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. ETH fiyatı böylelikle yeniden hedefinin üzerine çıkarak günü 2.079 dolar seviyesinde kapatarak yükseliş trendini sürdüreceği sinyallerini verdi. 

  9 Nisan Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Popüler analistlerin Ethereum grafiklerini yorumlarken boğa rallisi sinyalini öne çıkarmaları yatırımcıların da dikkatinden kaçmadı. Bunun dışında kripto para uzmanları ise Ethereum ağında yapılan ortaklık anlaşmaları ile ağın yeniden popülerlik kazanmasına vurgu yaptı. Yükseliş trendini sürdüren Ethereum, gün içinde yukarı yönlü hareketini kuvvetlendirecek haber akışı olmayınca sınırlı seviyede kaldı. 

  9 Nisan Cuma gününün açılışında 2.080 dolarda başlayan ETH gün içinde en yüksek 2.101 dolara kadar tırmandı. Günün en düşük seviyesi olarak da 2.050 doları gören lider altcoin fiyatında alışılmışın dışında 50 dolarlık bir volatilite görülmesi dikkatlerden kaçmadı. Yüzde 0.62 oranında değer kaybı yaşayan Ethereum fiyatı yine de yükseleceğine dair umudun güçlü kalmasını sağladı. 

  10 Nisan Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para yatırımcıları ve özellikle altcoin takipçileri, bir süredir görmeye alışık oldukları yeşil bir cumartesi gününe daha uyandı. Özellikle kripto para piyasası dışındaki gelişmeler, yatırımcıların yüzünü güldürecek cinstendi. ABD borsalarının sağlık, sanayi ve tüketici hizmetleri sektöründeki hisselerin öncülüğünde alıcılı kapanması kripto para piyasası ve yatırımcılar açısından olumlu oldu. 

  ABD sanayi ve teknoloji borsalarının hareketleri kripto para piyasasının genelinde pozitif etki yarattığı için Ethereum fiyatında da yükseliş görüldü. Lider altcoin, önde gelen kripto para birimlerinde de olduğu gibi yükseliş hareketini yüzde 3 seviyesinde tutarak yatırımcılarını sevindirdi. Hızlı yükseliş yaşayan ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu geliştirerek 2.133 dolarla günü kapadı. 

  11 Nisan Pazar Ethereum Borsa Özeti 

  Kripto para piyasasında başarılı tahminlere imza atan ünlü analist Aayush Jindal’a göre, Ethereum fiyatı konsolide olma sürecine başladı. 11 Nisan Pazar gününde yükseliş ivmesi kısıtlı kalan ETH fiyatı hakkında yeni analizini yayınlayan Aayush Jindal’in teknik analizi büyük ilgi topladı. Popüler analist, kısa vadede Ethereum fiyatında 2.200 dolarlı seviyelerin çok rahat biçimde görülebileceğini söyledi. 

  Günlük volatilitesi eskiye oranla düşük seviyede kalan ve bir miktar konsolidasyon süreci yaşayan Ethereum fiyatında yükseliş trendi devam etti. Lider altcoin gün içinde en yüksek 2.164 dolara, en düşük ise 2.114 dolar seviyesine gelerek yine günlük 50 dolarlık bir değişim yaşadı. Ethereum pazar gününü 2.151 dolarda kapatarak yeni hafta için yatırımcısını umutlandırdı. 

  12 Nisan Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasası uzmanları, Ethereum fiyatının geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bunlar arasında Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’un geleceğini riske soktuğunu söylemesi dikkat çekti. Para yönetimi ve danışmanlık firması yöneticisi, merkezi olmayan dosya paylaşım platformu LBRY aleyhinde açılan davanın detaylarını paylaştı. SEC’in son dönemde hedefine aldığı LBRY’e karşı yasal işlemlerini başlatması, ETH fiyatını olumsuz etkileyebilir. 

  Bu haberin etkisi ile Ethereum fiyatındaki yükseliş hızı 12 Nisan Pazartesi gününde de yatırımcıların beklediği seviyede olmadı. Analistlerin göstergelerine göre 2.200 doları hedefine belirleyen ETH güne 2.150 dolarda başlamasına rağmen yüzde 0.63 oranında değer kaybı yaşadı. Ethereum fiyatı haftayı 2.137 dolar seviyesinde kapatarak yükseliş umutlarını yeni haftanın diğer işlem günlerine bıraktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle