Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında hızlı yükselişin görüldüğü 29 Mart Pazartesi gününde yatırımcıların yüzünü güldüren gelişmeler dikkat çekti. Kripto para piyasasındaki pozitif görünümün devam ettiği belirtilirken hafta başında hemen hemen bütün önde gelen projeler değer kazandı. 

  28 Mart Pazartesi günü itibarıyla Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Haftanın ilk işlem gününe damgasını vuran kripto para gelişmesi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için geldi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişme ile birlikte Visa, Circle tarafından geliştirilen USD Coin’i Crypto.com ile birlikte test etmeye başladı. Ödeme sektörünün dev bir ismi, ödemeleri tamamen kripto para ile gerçekleştirme kararı aldığını duyurdu. Bu gelişme lider kripto para biriminin fiyatında hızlı bir yükseliş hareketi başlatırken, popüler altcoinleri de beraberinde yükseltti.

  Pandemi sonrası normalleşme adımlarının hız kazandığı ABD’de New York eyaleti bünyesinde verilecek aşı pasaportlarının blockchain teknolojisiyle destekleneceği açıklandı. Bu gelişme, kripto para uzmanları tarafından sistemin benimsenmesi açısından çok önemli bir adım olarak nitelendirildi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği popüler analistlerden Peter Brandt, son BTC fiyat tahmini ile kripto para basınına bomba gibi düştü.

  Daha önceden yaptığı başarılı tahminler ile hafızalara kazınan analist, BTC fiyatında mevcut seviyeden yüzde 260 oranında yükselme beklediğini dile getirdi. Altcoinlerde ise Solana (SOL) yükselişinin arkasındaki sebepler açıklandı. Binance kripto para borsası tarafından listelenen KAVA ve IRIS fiyatında artış gözlemlendi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında yüzde 4.18 oranında değer atışı yaşandı. Lider altcoin Ethereum fiyatında yüzde 5’e yakın yükselişin ardından fiyat yeniden bin 700 doların üzerine çıktı. Piyasa değerine göre ilk 50 listesinde bulunan altcoinlerin hemen hemen hepsinde yükseliş ivmesi dikkat çekerken Chiliz (CHZ) yatırımcısını üzdü. Son dönemin popüler kripto para projelerinden CHZ fiyatı yüzde 3.20 oranında değer kaybetti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle