Kripto Para

Sıcak gelişme! SBF avukatlarına göre erteleme kapıda

  FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in avukatları, planlanan duruşma ile ilgili ilginç bir çıkışta bulundu. Mahkemenin sunmasını bekledikleri kanıtlarda geciktiklerini söyleyen avukatlar, Ekim ayında gerçekleşmesi beklenen davada erteleme gelebileceğini söylediler!

  Singapur merkezli kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) avukatları, yaklaşan dava ile ilgili çarpıcı bir tahminde bulundular. SBF’yi temsil eden avukatlara göre mahkeme, sunması gereken kanıtlarda gecikti ve bu durum savunmanın hazırlanması açısından zaman gerektirmesi nedeniyle davada erteleme yaşanmasına yol açabilir!

  2 Ekim’deki Dava Ertelenebilir!

  SBF’nin avukatlarınca ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’a 8 Mart tarihinde yazılan bir mektupta, henüz resmi bir değiştirme talebinde bulunulmasa bile kanıtların önemli bir bölümünün halen beklendiği hatırlatıldı ve fazladan süreye ihtiyaç duyulabileceği belirtildi. 2 Ekim’de başlaması planlanan ceza davasına yönelik önemli kanıtların halen teslim edilmediğini hatırlatan avukatlar, bu durumun savunma için fazladan zaman gerektirebileceğini hatırlattılar.

  Mahkeme, Ekim’deki dava için Şubat ayı sonlarında SBF’ye yönelik daha fazla suçlamada bulunmuştu. Adalet Bakanlığı (DOJ) ise dolandırıcılık suçlamalarına odaklanacak ve DOJ Savcıları, FTX’in iştiraki Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison ve FTX kurucu ortağı Zixiao Gary Wang’a ait cihazlardan gelen kanıtları bu doğrultuda tutuyor.

  Tanık Güvenilirliklerinde Şüphe Var

  Suçlamaların odağındaki isim eski FTX CEO’su SBF ise 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı ve şu anda ailesinin Kaliforniya’daki evinde ev hapsinde tutuluyor. Yargıç Kaplan, SBF’nin internet erişimi için VPN kullanması ardından kefalet şartlarını değiştirmeyi düşünmüştü fakat bu konuda bir karar almadı.

  Öte yandan SBF’nin suçu Ellison’a atmaya çalışacağından şüpheleniliyor ve Manhattan’ın eski federal savcısı Rebecca Mermelstein, “Sanık, hayır, sen yaptın. En sorumlu olan sensin ve şimdi de beni suçlamaya çalışıyorsun diyecek” sözleri ile tanıkların da güvenilirliğinin sorgulanabileceğini söyledi.

  FTX Ocak Ayında 38 Milyar Dolar Fatura Kesti

  Bu hafta gündeme düşen bir başka habere göre ise FTX için çalışan avukatlar ve muhasebecilerden oluşan bir ekip, Ocak ayı hizmetleri için 38 milyar dolar fatura kesti! Ocak ayında hukuk firması Sullivan & Cromwell’i danışman olarak tutan FTX yöneticilerinin bu gideri dudak uçuklatırken, FTX ise Bitcoin ve Ethereum Tröstlerinden 9 milyar doların kilidini açmak amacıyla Grayscale’e bu hafta dava açtı!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle