Kripto Para

BTC’ye savaş açan Çin’den bir yasak daha!

  Son dönemde kripto paralara karşı düşmanca tavır takınan Çin hükümetinden bir yasaklama haberi daha geldi. Kripto para madencilerine baskılarıyla kök söktüren Çin, şimdi de kripto para haber portallarını hedef almaya başladı…

  Çin’in en popüler kripto para haber uygulaması CoinWorld, Çinli yetkililerin yeni hedefi haline geldi. Son dönemde Bitcoin (BTC) madencilerini ülkeden kovmak için elinden geleni yapan Çinli yetkililer, BTC fiyatı ve piyasanın olumsuz etkilenmesine neden olmuştu. Edinilen bilgilere göre Çin hükümeti bu sefer de kripto para haber portallarına yasak uygulamaya başladı. 

  Çin medyasında yer alan haberlere göre kripto para haber uygulaması CoinWorld hakkında yeni bir kapatma kararı çıktı. Haber siteleri kaynak açıklamazken bu haber, hem Çinli hem de diğer kripto para yatırımcılarını tedirgin etti. Uygulamanın Çinli tüm çevrim içi uygulama mağazalarından kaldırıldığı da öğrenildi. 

  Yasa Dışı Coin Çıkarma İddiası

  Çinli otoriteler, ülkede önemli bir kitlesi bulunan CoinWord kripto para haber portalının tüm web sitesi ile uygulama faaliyetlerinin kısa süre içinde durdurulacağını açıkladı. Hatırlanacağı üzere CoinWorld, 2019 yılında da Çinli otoriteler tarafından yasa dışı coin çıkarma iddiasıyla soruşturma altına alınmıştı.

  Çin’de ICO yapmak 2017 yılından beri yasaklanmaya devam ediyor. Şirket aynı yılda Pekin merkezli olarak kurulmuş ve Çinli teknoloji devi Xiaomi’den ciddi oranda yatırım almayı başarmıştı. Çin, geride bıraktığımız mayıs ayından bu yana kripto paralarla ilgili olan her şeye darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor. 

  Çin’de Kripto Yasakları Bitmiyor

  Pekin merkezli kurulan bir diğer kripto para şirketi de Çinli otoritelerin hedefi haline geldi. Kripto paralara yazılım desteği veren şirketler bile Çinli yetkililerin hedefi olmaktan kurtulamadı. Çin hükümetinden gelen açıklamalar, geçen hafta yeniden, kripto paralarla bağlantılı şirketlere hizmet sunmamaları konusunda kurumları ve firmaları uyarmıştı.

  Mayıs ayında Çin Başkan Yardımcısı Liu He, ülkede kripto para madenciliğinin engellenmesi konusunda çok sert tedbirler alacaklarını açıklamıştı. Çin o bildirimden bu yana kripto para alanında yasak üstüne yasak çıkardı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle