Kripto Para

En büyük ETH balinaları SHIB’den vazgeçmiyor!

  En büyük Ethereum (ETH) balina hesaplarını takip eden WhaleStats’ın verilerine göre, en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında en fazla birikim yapılan ERC-20 token’ı Shiba Inu (SHIB) oldu. Verilere göre 2,35 milyar dolarlık piyasa payı ile SHIB, balina birikimlerinin %21,68’ine denk geliyor.

  Son dönemlerde, elde ettiği sert değer artışları ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırarak oldukça popüler hale gelen köpek temalı şaka coin’i Shiba Inu, elde edilen verilere göre Ethereum (ETH) balinalarının da en çok tercih ettiği kripto paralardan biri oldu. Dogecoin’den (DOGE) esinlenerek piyasaya sürülen ve piyasa değeri ile Dogecoin’i de geride bırakmayı başaran Shiba Inu, WhaleStats verilerine göre en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında en fazla birikimi yapılan ERC-20 token’ı oldu.

  ETH Balinaları, Dolaşımdaki SHIB’in Yüzde 9’una Sahip

  Ethereum balinalarını izleyen WhaleStats platformunun Twitter üzerinden sağladığı verilere göre 2,35 milyar dolarlık piyasa payı ile SHIB, Ethereum balina birikimlerinin %21,68’ini temsil ediyor. Yani bu, dolaşımda olan Shiba Inu’ların yaklaşık %9’unu Ethereum balinalarının elinde bulundurduğu anlamına geliyor. Shiba Inu’nun ardından Ethereum balinaları arasında en çok tercih edilen 2. kripto para birimi ise 603,9 milyon dolarlık piyasa payı ve %5,54 ile Crypto.com platformunun kendi kripto para birimi CRO oldu.

  Shiba Inu İçin Listeleme Çağrıları

  Shiba Inu topluluğu, son dönemlerde SHIB’in Robinhood ve Coinbase gibi kripto para alım-satım platformlarında listelenmesi için büyük çaba gösteriyor. Hatta SHIB topluluğu bu platformları ikna etmek için Change.org üzerinden bir de imza kampanyası başlattı. Söz konusu kampanyada SHIB’in bu platformlarda listelenmesi için 536 binden fazla imza toplandı. Gelen ısrarların ve talebin ardından Coinbase Pro borsası, Eylül ayı sonlarında Shiba Inu’yu listelemeye başlamıştı.

  Marklar SHIB Topluluğunun Farkında

  Shiba Inu’nun coşkusunun farkına vararak, SHIB’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etme fikrinin iyi tepkiler alacağını düşünen bir diğer marka da McDonald’s oldu. Twitter’da “ShibArmy1365” isimli kullanıcının McDonald’s’a yönelik attığı “Lütfen SHIB ile ödeme alın” çağrısına yanıt veren McDonald’s, söz konusu yanıtında “Talebinizi duymaktan memnunuz ve ödeme deneyimizi sürekli olarak değerlendiriyoruz” sözlerine yer verdi. Piyasalarda SHIB sevgisi ve desteği artmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle