Kripto Para

Dev otel zincirinden BTC ile tatil rezervasyonuna onay!

  Dünyanın birçok noktasında, her ne kadar piyasalar düşüş eğilimi gösterse de kripto paralar ile ödeme kabul etmeler yayılmaya başladı. Bu kez de ünlü tatil köyü Pavilions Hotels & Resorts, 7 Temmuz tarihinden itibaren konaklama rezervasyonlarında Bitcoin (BTC) kabul edeceklerini açıkladı.

  Kripto paraların kullanım alanları ve işlevleri ile ilgili tartışmalar, kripto paralar piyasaya ilk çıktığından bu yana gündeme geliyor. Hala bitmemiş olan bu tartışmalar devam ederken, dünya üzerinde birçok kuruluş ve işletme, Bitcoin’i (BTC) ve diğer birçok kripto parayı birer ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Kripto paraların günlük hayatta ödeme yöntemi olarak kullanılabiliyor olması, onların daha da yaygınlaşması adına önemli etkenler olarak ele alınıyor. Bu kez de dünyaca ünlü bir tatil köyü Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

  Global hizmetler veren ünlü tatil köyü Pavilions Hotels & Resorts Asya Genel Müdürü Scot Toon, 6 Temmuz tarihinde Forkast News’e bir demeç verdi. Toon, yarından (7 Temmuz’dan) itibaren müşterilerine konaklama rezervasyon işlemlerinde Bitcoin ile ödeme seçeneğini sunmaya başlayacaklarını açıkladı. Böylece artık dünyanın her yerinden insanlar, bu tatil köyü için Bitcoin ile rezervasyon yaptırabilecek.

  İşletme, Kripto Para Ödemelerine Olanak Tanıyacak

  Scot Toon yaptığı açıklamasında Pavilions tatil köyünün İngiltere merkezli ödeme hizmet platformu Coindirect ile ortaklık kurduğunu dile getirdi. Kurulan ortaklığın amacı, Bitcoin ve Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere 40’tan fazla kripto para ile ödeme yapan tatil severlerin, Asya ve Avrupa bölgelerindeki otellerde grupla konaklama işlemleri için rezervasyonlarda kripto paraların kullanımına olanak sağlamak.

  Öte yandan gelen açıklamalara göre Pavilions, Japonya’da Niseko kasabası’ndaki mülklerin ve Tayland’da Phuket tatil beldesindeki mülklerin satın alınması için de kripto paraları kabul edecek. Tayland merkezli olan şirket, 2022 itibariyle tatillerde kripto paralar ile ürün ve hizmet satışlarında kripto paraların kullanımına izin verecek.

  Scot Toon’un Açıklamaları

  Konuya ilişkin olarak Scot Toon açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto para birimi, Pavilions’un sonsuza kadar var olacağını öngördüğü bir varlık. Yakın zamanda ortadan kalkmayacak ve insanlar son birkaç yılda onu giderek daha fazla benimsedi. İnsanlar perakende sektörlerde bunu üstleniyor. Bu nedenle seyahat alanında üstlenmek de bizim için mantıklıydı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle