Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Nisan 2022

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler, popüler altcoinlerde volatiliteyi arttırıyor. Kripto para yatırımcıları, piyasaya etki eden önemli gelişmeleri yakından takip ediyor. Basında öne çıkan haberler ile birlikte piyasadaki değişimler yatırımcıların gözünden kaçmıyor.

  23 Nisan 2022 Cumartesi gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Metaverse projelerinde arsa satışlarında yalnızca Ethereum’un (ETH) bulunması eleştiri topluyor. Proje geliştiricileri Shiba Inu ödemelerinin de yakında ekleneceğini açıklamasıyla dikkat çekti. Bu gelişme SHIB coin yatırımcılarını heyecanlandırdı. 

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede seçimler yaklaşırken teknoloji sektörüne dost vergi politikaları uygulamaya söz verdi. Macron’un, Web 3.0 ve metaverse’e yönelik olarak olumlu ifadeler kullanması kripto para sektöründe de olumlu karşılandı. 

  Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Anthony Scaramucci tarafından kurulan SkyBridge Capital, Bitcoin (BTC) madenciliği yatırımı için yeni bir fon başlattı. Bu fonun kripto para yatırımcılarından büyük ilgi görmesinin yanı sıra BTC fiyatına da uzun vadede olumlu katkısı olacağı yorumlandı.

  Kripto para piyasasında balina hareketlerini inceleyen Whale Alert’in verilerine göre 512,1 milyon XRP token üç ayrı işlemde farklı cüzdanlara taşındı. XRP balinalarının bu hareketi yatırımcıları heyecanlandırırken, XRP fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratmadı. 

  Popüler meme token Dogecoin topluluğunun hayranları tarafından oluşturulan Baby Doge Coin’in uzun zamandır beklenen NFT koleksiyonu çıktı. Yapılan açıklama sonrası DOGE fiyatında çok büyük bir değişiklik olmazken, topluluk bu projeye büyük ilgi gösterdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre kripto paralarda satış yönlü hareketlilik dikkat çekiyor. BTC fiyatında yüzde 1.36 değer kaybı yaşanırken yeniden 39.689 dolarlı seviyeler görülüyor. ETH, BNB, XRP, ADA ve AVAX coin fiyatlarında da düşüş sinyalleri takip ediliyor. Piyasa değerine göre ilk 10 içinde yer alan popüler altcoinlerden LUNA coin yüzde 3.76 oranındaki kayıpla yatırımcısını üzerken SOL coin ise yüzde 1.24 oranında artışla yatırımcıları sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle