Ünlü milyarderden tepki çeken Bitcoin açıklaması

  Finans dünyasının yakından takip ettiği isimlerden biri olan Charlie Munger, Bitcoin’in son dönemdeki başarısından nefret ettiğini söyleyerek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı… 

  Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet’ın ortağı Charlie Munger’ın bu açıklamaları BTC destekçilerini kızdırdı. Kripto para dünyası her geçen gün popülerlik kazanırken, Bitcoin (BTC) başta olmak üzere pek çok önde gelen kripto para birimi de değerini katlıyor. 

  Aynı zamanda Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet’ın ortağı olan Charlie Munger, şirketin yıllık toplantısında BTC konusuna değindi. İnsan kaçakçıları, terörizm finansmanı ve gaspçıların işine yarayan bir para birimi olarak tanımladığı Bitcoin’i hoş karşılamadığının altını çizdi. Finans dünyasının yakından takip ettiği isimlerden biri olan Charlie Munger, bu konuda yaptığı açıklamalarla kripto para yatırımcısının tepkisini çekti.

  BTC Medeniyet Çıkarlarına Aykırı

  Finans dünyasında büyük bir üne sahip olan 97 yaşındaki milyarder, Bitcoin’in hiç yoktan var edilmiş bir finans ürünü olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Alçak gönüllülükle söylemeliyim ki, tüm bu gelişmelerin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu düşünüyorum.”

  Kripto para birimi ve piyasası hakkındaki eleştirilerini başkasına bırakacağını belirten Munger’ın ardından Warren Buffett de kendisine katıldığını söyledi. Ancak Buffett, bu konuşmayı BTC sahibi olan yüz binlerce kişinin izlediğini söyleyerek kimseyi üzmenin bir anlamı olmadığını belirtti. Bu yüzden eleştirilerinde sessiz kalsa da BTC destekçileri Warren Buffett’ın 2018 yılında Bitcoin’i fare zehri olarak nitelendirdiğini iyi hatırlıyor

  BTC Destekçilerinin Tepkisini Çekti 

  Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet’ın ortağı olan Charlie Munger’ın bu açıklamaları lider kripto para biriminin destekçileri tarafından hoş karşılanmadı. Ünlü milyarder 2018 yılında da Bitcoin hakkında benzer yorumlar yapmıştı. BTC’yi organ ticaretine benzeten Munger, bu teknolojinin etik olmadığını, boş ve spekülatif olduğunu söylemişti. 

  Lider kripto para birimi Bitcoin, piyasadaki yükseliş trendini sürdürmeye devam ederken ünlü milyarderden çok sert eleştiriler gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Charlie Munger, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ahlaksız olarak nitelendirdi ve onların hiçbir sosyal amaca hizmet etmeyen boş ürünler olduğunu söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle