Kripto Para

ETH türev işlemlerinde yükseliş

  İşlem hacmine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) piyasasında hareketli bir dönem yaşanıyor. Türev verilerine göre ETH fiyatında kısa vadede daha fazla düşüş yaşanabilir…

  Ethereum fiyatında uzmanların kritik olarak gördüğü destek seviyesinin aşağı yönlü kırılmasından sonra vadeli işlem piyasası hareket kazandı. ETH piyasasında yüklü miktarda vadeli işlem sözleşmesi tasfiye oldu. Kripto para uzmanları, son dönemde artış gösteren NFT çılgınlığını bu duruma sebep olarak gösterdi.

  Emsali olmayan token (NFT) popülerliği devam ederken, Ethereum ağının yüksek ücretlerinden uzaklaştırdığı görüldü. Bu sorunlar merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin birlikte çalışabilir alternatifler aramaya yönelmesine sebep oldu. Binance Smart Chain’in lider uygulaması olan PancakeSwap, kilitli toplam değerde (TVL) yaptığı birikimle önemli bir hamle gerçekleştirdi.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Ethereum İşlem Maliyetleri Sorunu

  İşlem hacmine göre kripto para dünyasının en büyük ikinci projesi olan Ethereum ağında maliyet sorunu hala aşılamadı. ETH geliştiricileri, işlem maliyetlerini düşürmeyi hedefleyerek Berlin güncellemesini düzeltmeye çalışıyor. Nisan ayında hayata geçmesi planlanan bu güncelleme ile işlem başına maliyet üzerinde önemli değişiklikler yapılması hedefleniyor.

  Yatırımcıların son dönemde Ethereum beklentilerinde gözle görülür seviyede bir azalma yaşanıyor. Kripto para uzmanları türev göstergelerinden yola çıkarak, Ethereum ağında ve piyasasında dile getirilen sorunların önemine dikkat çekiyor. Vadeli işlem olarak adlandırılan türev piyasası, mevcut spot piyasadaki farklılıkları ile önemli veriler ortaya koyuyor.

  Ethereum Vadeli İşlem Piyasaları

  Ethereum vadeli işlem piyasaları son dönemde yükseliş eğilimi gösterse de ETH fiyatındaki düşüş trendinden rahatsız olan opsiyon traderları olduğu görülüyor. Call opsiyonlar, alıcının vadeli işlem sözleşmesinin sona ermesinden sonra sabit bir fiyattan ETH almasına izin veriyor. Bunun yanı sıra satış opsiyonları alıcılar için sigorta ve fiyat düşüşlerine karşı koruma sağlıyor.

  Elde edilen veriler, opsiyon yatırımcılarının Ethereum vadeli işlemler piyasa göstergelerin aksine yükseliş eğiliminde olduğuna dair kanıt sunmuyor. Bazı kripto para uzmanları bu verileri Ethereum için endişe verici bulmuyor. Güçlü rallilerden sonra fiyatın bir nebze düzeltme yaşaması normal olarak kabul ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle