Kripto Para

Spot Bitcoin ETF'lere girişler beklentilerin altında!

  Kripto para piyasası dün VanEck tarafından sunulan spot Solana ETF başvurusuyla hareketlendi. Bu gelişmenin ardından Bitcoin 62 bin dolar düzeyinin de üstüne çıkarken Solana fiyatı yüzde 10 civarında bir artışı gördü.

  Kripto para piyasasının son sıcak konusu, spot Solana ETF’leri ile ilgili gelişmeler oldu. VanEck tarafından sunulan bu dosya, kripto sektöründe sürpriz bir gelişme olarak değerlendirildi.

  Bu gelişmeden sonra Bitcoin 62 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı. Solana fiyatında da kayda değer bir artış yaşandı. Bu iyileşmeler, spot Bitcoin ETF’lerinde de bir miktar girişlere neden oldu.

  SPOT BITCOIN ETF’LERDE MEVCUT DURUM

  Dün ABD’de spot Bitcoin ETF’lerin kapanış rakamlarına baktığımızda, toplam 11,8 milyon dolarlık girişlerin olduğunu görüyoruz. Bu rakam, önceki günlere kıyasla düşük kalıyor. Tek çıkış, Grayscale’in Bitcoin ETF’sinden oldu ve bu çıkış 11 milyon dolar olarak gerçekleşti. Diğer ETF’lere girişler olduğu için gün pozitif bir şekilde kapandı. Ancak ilginç bir şekilde, BlackRock’a herhangi bir giriş olmadı. Önceki gün de giriş olmayan BlackRock, dün de sıfır çekti ve yük diğer spot Bitcoin ETF’lerine kaldı.

  Spot Bitcoin ETF cephesinde en büyük giriş, 8 milyon dolar ile Bitwise’ın Bitcoin ETF’sinde gerçekleşti. SoSoValue verilerine göre, Fidelity 7 milyon dolar ile ikinci en büyük girişi kaydetti. Franklin 4 milyon dolar giriş yaptı. Invesco 3 milyon ve Ark Invest ise 2 milyon dolar giriş yaptı. Diğer Bitcoin ETF’lere ise herhangi bir giriş olmadı ve günü sıfır rakamıyla kapattılar.

  BITCOIN FİYATI NE DURUMDA?

  Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 61.518 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saatte en fazla 62 bin 389 dolar düzeyine kadar yükseldi. BTC, hızlı bir şekilde kendi aralığına geri dönmüş gibi görünüyor.

  Bitcoin fiyatını destekleyebilecek önemli bir faktör, Fed’in faiz indirimleri olacaktır. Ancak bu indirimlerin en erken Aralık ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Normalde Mayıs ve Haziran 2024 için faiz indirimlerinin geleceği söyleniyordu, ancak tarih yaklaşık 6-7 ay ertelenmiş gibi görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle