Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Ekim 2022

  Kripto para piyasasında volatilitenin giderek azalması yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir konsolide olurken altcoinlerde de ciddi değişimler yaşanmadı. Piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan kripto paralara yatırım yapanlar basındaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

  20 Ekim 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güney Afrika Merkez Bankası, ülkedeki kripto para düzenlemeleri için harekete geçti. Güney Afrika’nın finansal gözlemcisi kripto para varlıklarını finansal ürünler sınıfına alırken bu hamle topluluk tarafından olumlu karşılandı. 

  ABD merkezli popüler kripto para borsası FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, 3.800 kelimelik bir endüstri normları el kitabı yayımladı. “Hisse senetlerinin tokenlaştırılması, menkul kıymet mutabakatının basitleştirilmesine yardımcı olabilir.” diyen SBF’nin bu makalesi toplulukta büyük ilgi gördü. 

  Avrupa merkezli N26 bankası, yoğun müşteri ilgisi üzerine kripto para ticaretini başlatacağını duyurdu. Yaklaşık 9 milyar dolar değerindeki dijital bankanın bu hamlesinin diğer bankalar için de örnek olabileceği öne sürülmesi, kripto para destekçilerini heyecanlandırdı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance cüzdanlarında 13,2 milyon UNI transferi ile yaşanan hareketlilik yatırımcıların kafasını karıştırmıştı. Bu konu hakkında açıklama yapan CEO Changpeng Zhao, “UNI dahili Binance cüzdanları arasında transfer edilirken, bu UNI’nin otomatik olarak delegate sistemine dahil olmasına neden oldu. Bu UNI protokolünün bir parçası ve bizim niyetimiz bu değildi.” dedi.

  Zincir içi veri analiz platformu Sentiment raporunda, 11 Eylül’den beri Ethereum balina adreslerinin bakiyelerine toplam 3.5 milyon ETH ekleme yapıldığına dikkat çekildi. Balinaların ETH toplamaya devam etmesi yatırımcıları heyecanlandırırken piyasada beklenen ralli sinyalleri görülmedi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yatay seyrinde 10.209 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. ETH’de 1.300 dolar desteği korunmaya çalışılırken popüler altcoinlerde pozitif sinyaller takip ediliyor. BNB, XRP ve DOGE fiyatları kademeli yükselişini sürdürüyor. ADA coin’deki kısmi düşüşle birlikte SOL coin yüzde 2 civarı değer kaybıyla yatırımcısını tedirgin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle