Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Mayıs 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ederken yatırımcıların endişeli bekleyişi sürüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) üzerindeki satış baskısı, popüler altcoinlerde geri çekilmeleri hızlandırıyor. BTC ve altcoin yatırımcıları basına yansıyan haberleri yakından takip ediyor.

  26 Mayıs 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Amerikalı yatırımcı Bill Miller, her fırsatta Bitcoin’i kötüleyen dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffett‘ın dikkate alınmaması gerektiğini söyledi. Kripto yatırımcılarına seslenen Miller, BTC’de düşüşün devam edeceğini ama uzun vadede yükseliş trendine gireceğini ifade etti.

  Tayland'da, devlet onaylı kripto para borsalarından yapılan transferlerdeki KDV resmen kaldırıldı. Tayland kralının açıkladığı gelişme basında büyük ilgi toparken, KDV muafiyetinin 2023 yılı sonuna kadar geçerli olacağı belirtildi.

  Bitcoin madencilik zorluğunda yapılan son güncelleme sonrası yüzde 4.33 düşüş gerçekleşti. BTC.com raporuna göre bu ayarlama ile gelen düşüş Temmuz 2021’den bu yana yaşanan en büyük düşüş olduğu için dikkat çekti. 

  Brezilya'nın en büyük dördüncü emlak şirketi Gafisa son dakika duyurusu ile, emlak satışları için kripto para kabul etmeye başladığını açıkladı. Bu gelişmenin kripto paraların benimsenmesi açısından çok olumlu bir haber olduğu belirtildi. 

  Tesla CEO’su Elon Musk, son paylaşımında yatırımcıları kripto para birimi dolandırıcılığına düşürebilecek bir video konusunda uyardı. Ünlü milyarder bunun bir “deepfake” olduğunu belirtirken bu paylaşımı altcoin yatırımcısının dikkatinden kaçmadı. 

  Sektörün önemli isimlerinden NEAR Foundation CEO’su Marieke Flament, kripto para birimlerinin artan popülaritesi karşısında artık göz ardı edilemeyeceğini söyledi. Flament, katıldığı Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda bunun sinyallerini aldığını söylerken, bu açıklamalar yatırımcıların beğenisini topladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yatay seyrine devam ederken altcoinlerde geri çekilme sürüyor. Lider altcoin ETH yüzde 3.76 oranındaki kayıpla BNB, ADA ve DOGE coini peşinden sürüklüyor. Bu altcoinlerdeki değer kaybı yatırımcıları tedirgin ederken SOL coindeki düşüş yüzde 5’i aştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle