Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Ekim 2023

  ABD’den gelen işsizlik verileri sonrası Bitcoin (BTC) yükseliş sinyalleri yakarken altcoinlerde negatif görünüm sürüyor.

  19 Ekim 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto araştırma şirketi Matrixport raporunda, BlackRock’ın spot BTC ETF başvurusu onaylanırsa BTC fiyatının 42 bin ila 56 bin dolar arasına yükseleceği belirtildi. Uzmanlar, bu gelişmeyle piyasaya kısa sürede 50 milyar dolarlık giriş olmasını bekliyor.

  Anonim kripto para analisti CoinsKid, BTC’nin 2024 yılında 200 bin dolara ulaşarak zirve yapabileceğini öne sürdü. Takipçilerine yatırım stratejisini açıklayan analist, BTC bu fiyata ulaştığında ayı piyasasını görmeden çıkış yapacak.

  Bankacılık devi Morgan Stanley, kripto kışının bitmiş olabileceğini belirtti. Denny Galindo, “BTC’nin düşük seviyelere kıyasla yüzde 50 değer kazanması, genelde dip noktaların geçildiğini gösteren iyi bir işarettir.” diyerek kriptolarda boğa sezonuna geçiş aşamasını vurguladı.

  Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, CNBC’ye verdiği röportajda spot BTC ETF başvurularını yorumladı: “Biz bu yıl içinde, 2023’te olacağına inanıyoruz. Halk güvenli BTC yatırım aracı istiyor. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock açık açık ‘Biz bu işi halledeceğiz’ diyor.”

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Avrupa’ya açılırken Mica yasalarına uyumluluk kapsamında İrlanda’yı merkez seçti. Şirket buradan aldığı lisans ile diğer Avrupa ülkelerinde yasal statü kazanacak.

  Kripto para yatırım şirketi Grayscale, GBTC ürününü spot BTC ETF’e dönüştürmek için yeni bir hamle yaptı. Şirket hisselerini 1933 Menkul Kıymetler Yasası’na uyumlu hale getirmek için başvuruda bulundu.

  Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, merakla beklenen boğa piyasası hakkında konuştu: “Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına doğru yavaşça yükseldiğimiz ve daha geriye bakmadığımızda 2015/2016 yıllarındaki gibi bir durumun tekrar yaşanması söz konusu olabilir.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerde işlem hacmindeki düşüş devam etse de fiyatlarda inişli çıkışlı hareketler takip ediliyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle