Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Eylül 2021

  Kripto para piyasasındaki hareketlilikler yatırımcılar tarafından yakından takip edilirken, Bitcoin’in belirsizliği sürüyor. Son dönemde konsolidasyon sürecine giren kripto paralardaki inişli çıkışlı fiyat hareketleri dikkat çekiyor.

  17 Eylül 2021 Cuma günü Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) yasal ödeme aracı yapmasının tartışmaları devam ederken bir ülkeden daha benzer bir atak geldi. Küba’nın Merkez Bankası Banco Central de Cuba (BCC) 215 sayılı kararla Bitcoin’i tanıdı ve karar yürürlüğe sokuldu.

  Morning Consult’un hazırladığı kripto para güven anketine göre Çin’de kripto varlıklara olan güven sadece bir ayda yüzde 16 oranında azalmasıyla dikkat çekti. Ankete göre, yetişkinlerin sadece yüzde 26’lık kısmı kripto varlıklara güvendiğini söylerken geçtiğimiz temmuz ayında bu oran yüzde 45 seviyelerindeydi. 

  DeFi platformlarının 2021 yılında önlenemez yükselişi devam ederken bir siber saldırı haberi daha geldi. SushiSwap’in launchpad ürünlerinden olan MISO platformu saldırıya uğradı. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalara göre saldırgan NFT açık artırma adresiyle kendi adresini değiştirerek 864 ETH çaldı.

  Popüler kredi derecelendirme kuruluşu Standart and Poor (S&P) Global, kripto varlıklarla ilgili yaptığı son açıklamasında dikkat çekici ifadeler kullandı. S&P Global’e göre, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’un kredi notunda düşüş yaşanabilir.

  NFT konusunda rakibi Visa’yı takip eden Mastercard’dan yeni bir hamle geldi. Son duyuruya göre Mastercard yeni bir NFT oluşturdu ve İngiltere’deki şanslı bir müşterisine hediye edecek. Bu gelişmeler kripto para piyasasındaki varlıklar üzerinde etki yarattı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 0.31 oranındaki gerileme ile 47.436 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise düşüş hız kazanırken ETH, ADA, BNB, XRP ve DOT fiyatında yüzde 2-3 civarı kayıplar dikkat çekiyor. Günün en çok değer kaybeden altcoini ise yüzde 9’dan fazla düşen SOL coin, kazandıran altcoini ise DOGE oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle