Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 21 Şubat 2022

  Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş hareketleri yatırımcıları tedirgin ediyor. BTC ve altcoinlerdeki satış baskısı artış gösteriyor. Piyasa genelinde belirsizlik devam ederken analistler, kritik seviyelere dikkat edilmesi konusunda yatırımcıları uyarıyor.

  21 Şubat 2022 pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güney Kore’nin önde gelen bankalarından KB, bir kripto ETF’i piyasaya süreceğini duyurdu. Açıklamaya göre banka, bu amaç doğrultusunda çalışmak üzere “Dijital Varlık Yönetimi Hazırlık Komitesi” adında bir ekip kurdu.

  Rusya’da Maliye bakanlığı, kripto paralarla ilgili regülasyon yasa tasarısını hükumete sundu. Tasarıya göre, kripto paralar sadece yatırım aracı olacak ve ödemelerde kullanılamayacak.

  Kripto para sektörünün en popüler borsalarından Huobi kurucu ortağı Du Jun, Bitcoin boğa piyasası için 2024 yılını ve ödül yarılanmasını işaret etti. Jun, “Kripto para piyasasında her 4 senede bir döngü vardır. Bu döngüler, Bitcoin’deki ödül yarılanmalarıyla da uyumlu hareket eder.” dedi. 

  Ünlü istatistikçi ve yazar Nassim Nicholas Taleb, Bitcoin’in hiçbir şeye karşı koruma sağlayamayacağını iddia etti. Bitcoin’i eleştirmesiyle tanınan Taleb, BTC’yi “mükemmel bir enayi oyunu” olarak nitelendirdi.

  Altcoinlerde ise deneyimli kripto para analisti Capo, Ethereum’un 3 bin dolar civarındaki direnci reddettikten sonra bin 400 dolara kadar düşebileceğini söyledi. Bu grafik, altcoin ve özellikle ETH yatırımcılarında paniğe yol açtı. 

  Balina hareketlerini izleyen WhaleStats raporunda, 100 milyon dolardan fazla Shiba Inu tokenini elinde bulunduran anonim bir Ethereum balinası, 47 milyar SHIB token daha satın aldı. Böylelikle balina, en büyük SHIB sahiplerinden biri haline gelmesiyle dikkatleri üzerine çekti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1.39 oranındaki kayıpla 37.686 dolarlı seviyeler takip ediliyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde hemen hemen bütün altcoinlerde düşüş sinyalleri görülüyor. BNB, XRP, ADA ve SOL coin fiyatlarındaki düşüş devam ederken en fazla gerileme yüzde 3 kayıpla AVAX coinde oldu. LUNA ise yüzde 4 artışla yatırımcılarını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle