Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Mart 2021

  Kripto para piyasasının genelinde düşüş trendi devam ederken yatırımcılar yarın açıklanması planlanan ABD Merkez Bankası (FED) toplantısına kilitlenmiş durumda. Tüm hisse senedi ve emtia piyasalarında olduğu gibi kripto para piyasalarında da yatırımcı “bekle ve gör” moduna geçerek FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklayacağı faiz kararını radarına aldı. Bitcoin fiyatı bugün de düşmeye devam ederken, altcoinlerde XRP ezberleri bozarak yatırımcıyı şaşırttı. 

  16 Mart 2021 Salı günü Bitcoin ve altcoin gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Tüm zamanların rekorunu 61 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak kıran Bitcoin’de son 3 gündür kademeli düşüş devam ediyor. Bugün, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun BTC hakkındaki açıklamaları bile fiyat üzerine olumlu yansımadı. CZ, son paylaşımında Bitcoin fiyatının büyüme potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve 10 milyon dolarlık seviyeleri bile görebileceğini dile getirdi.

  Oaktree Group kurucu ortağı Howard Marks, Bitcoin piyasası hakkında daha önceden yapmış olduğu açıklamalarındaki görüşlerinin tersini düşündüğünü belirterek “Şimdi ne kadar çok şey bilmediğimi gördüm. O yüzden bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmamalısınız.” dedi. Artık Bitcoin’i desteklediğini belirten ünlü isim kripto para basınına damgasını vurdu

  Altcoinlerde ise popüler kripto para veri analiz şirketi CryptoQuant, merkezi borsalarda tutulan Ethereum (ETH) miktarının hiç olmadığı kadar düşük olduğunu açıkladı. Ethereum, Berlin Hard Fork’u öncesi zor günler yaşamaya devam ederken günün sürpriz hareketi XRP’den geldi. XRP fiyatı, değer kaybı yaşayan piyasanın aksine şok yükselişi ile yatırımcısını memnun etti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Haberin hazırlandığı an itibarıyla kripto para borsalarından gelen güncel veriler, Bitcoin fiyatında son 24 saatte yüzde 1.33 oranında kayıp yaşandığını gösteriyor. BTC fiyatı FED toplantısı öncesi 55 bin 865 dolardan işlem görüyor. Binance Coin (BNB) ve Polkadot (DOT) fiyatında çok küçük kayıplar yaşanırken XRP fiyatı yüzde 7.54 oranında kazancıyla dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca ilk 10 dışındaki kripto para birimleri arasında 14. sırada yer alan Terra (LUNA), son 24 saatte yatırımcısına yüzde 27.55 oranında kazandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle