Kripto Para

Opulous DeFi projesi müzisyenlerin hizmetine sunulacak

  Kripto para sektörünün gelişen protokollerinden DeFi platformunda müzisyenler için yeni bir hizmet verilecek. Opulous adındaki DeFi projesi, müzik sanatçılarına borç verme platformu olarak kullanılabilecek…

  Popüler İngiltere merkezli müzik dağıtım şirketi Ditto Music, yeni bir DeFi projesi başlatmaya hazırlanıyor. Projenin detaylarına göre müzik sanatçılarını hedef alan bu hizmet blockchain tabanlı bir borç verme platformu olarak başlatılacak. Opulous olarak adlandırılan ademi merkeziyetçi finans (DeFi) platformu, yayın yapan sanatçıların kullanımına sunulacak.

  Yayın yapan müzisyenler, geleneksel finans kurumlarına bağlı kalmadan kredileri güvence altına alabilecek veya sermaye arttırabilecekler. Proje ile ilgili paylaşılan son bilgilere göre Yeni DeFi platformunun, eşler arası bir model üzerinde çalışacağı bildirildi. Bunun yanı sıra projenin Algorand üzerinde dizayn edileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

  Müzisyenlere Özel DeFi Projesi

  Music Week internet sitesi tarafından yayımlanan ve kripto para basınında da yer alan habere göre Opulous müzisyenlerin yatırımcılara ulaşmak için blockchain teknolojisini kullanacak. Yapılan açıklamada, DeFi ödünç verme platformunda krediler, sanatçılara telif haklarıyla birlikte, geçmişteki yayın gelirleri baz alınarak dağıtılacak.

  Ayrıca borç verme platformlarından borçlanmanın dışında, diğer sanatçılar ve yatırımcılar, yıllık bazda yüzde on faizle gelen Opulous havuzuna fon tahsis edebilecekler. Gelen son bilgilere göre akıllı bir sözleşme gibi, havuzdan elde edilen faiz veya kâr otomatik olarak havuz katılımcılarına yönlendirilecek.

  Müzik Alanında Blockchain Teknolojisi

  Dev müzik şirketi Ditto’nun CEO’su Lee Parsons, blockchain teknolojisinin müzik sektöründe de etki göstermeye başladığını belirtirken şunları söyledi: “Opulous, DeFi’yi kullanarak geleneksel bankacılığı ortadan kaldırıp, müzisyenlere minimum faiz ödemeli bir platform sunarken, yatırımcılara dünyanın en heyecan verici ve en hızlı büyüyen finans endüstrilerinden birinde hak iddia etme şansı verecek.”

  Geçtiğimiz günlerde Alibaba, telif hakları ve intihal tespiti konusunu ele almak üzere blockchain tabanlı bir sistemi piyasaya sürme girişimlerine başlamıştı. Ayrıca bazı sanatçıların dijital para birimlerini geliştirmek üzere blockchain teknolojisini kullandıkları da yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle