Uzmanlardan dikkat çekici ADA ve DOGE analizi

  Son dönemlerin popüler kripto paraları Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) için uzmanlarda analizler geldi. Yatırımcılar ve kripto para sektörü tarafından yakından takip edilen coinlerin geleceği merak konusu olmaya devam ediyor.

  Cardano son zamanlardaki dalgalı seyri sonrası piyasa değerini arttırmayı başarmıştı. Akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para birimi ağı olan Cardano, Ethereum (ETH) kurucularından 2017 yılında geliştirildi. Uzmanların görüşüne göre Ethereum’un daha güvenilir, ölçeklendirilebilir ve daha verimli bir alternatifi olmaya çalışan bir kripto para birimi.

  ADA İçin Uzman Görüşü

  Uzmanların daha önce belirttiği gibi, çanak formasyonunun ilk ilk hedefi olan ana destek bölgesi 2.47 - 2.30 seviyesine kadar geri çekilme gerçekleşti. Bu bölgenin altında dikey bir düşüş ile bir kapanış yaşanır ise 1.87 civarına kadar geri çekilme yaşanabileceği de yine kripto para analistlerinin fikir birliğinde olduğu bir düşünce. 

  DOGECOIN

  Bitcoin ve Ethereum’dan sonra kripto paralar sektörünün belki de en popüler coin’i olan Dogecoin Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edildi. Litecoin tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecaoin, 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldü. Dalgalı bir grafikle bildiğimiz coin, zaman zaman Tesla CEO’su Elon Musk tarafından da gündeme taşınıyor. Elon Musk’ın Sosyal medyadan ara ara yaptığı paylaşımlarla Dogecoin’in aşağı yukarı yönlü hareketlerinde etkisi olduğu düşünülüyor. Kripto paralara yatırım aracı olarak bakan bazı kesimler tarafından bu etkileşime ciddi şekilde tepkiler geliyor. 

  DOGE İçin Uzman Görüşü

  Piyasa uzmanlarına göre orta ve kısa vadede düşüş trendine giren DOGE’nin geleceği yatırımcının dikkatli takibinde. Dogecoin’in kısa vadede düşüş trendi içerisinde olsa da tekrar yükseliş trendine başlayabileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Direnç bölgesi olarak ise 0.2641 ile 0.2698 bandı görülmekte. Bu seviyenin kırılması durumunda ise 0.3199 seviyelerine kadar bir yükseliş yine uzmanların beklentisi. 

  Her iki coin için uzman görüşleri bu şekilde olmakla beraber yatırımcıların kendi kararlarını kendilerinin vermesi vurgulanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle