Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Kasım 2021

  Kripto para piyasasında bir süredir konsolide olan Bitcoin ve popüler altcoinler bugün sert bir satış dalgasıyla karşılaştı. En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki bu düşüşte ABD’de yaşanan gelişmeler etkili olurken piyasa genelinde sert düşüşler görüldü.

  16 Kasım 2021 Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Başkanı Joe Biden, kripto para dünyasında çok tartışılan ve kripto paraların vergi raporlaması konusunda bazı maddeler içeren trilyon dolarlık altyapı tasarısını imzaladı. Böylelikle kripto para birimlerine yönelik vergilendirmenin önü açılırken kanun tasarısı resmen yasalaştırdı. Söz konusu gelişme, en büyük kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere tüm popüler altcoinler üzerinde sert satış dalgası yarattı.

  Finans dünyasının ünlü isimlerinden ekonomist Mohamed El-Erian, Bitcoin’in geleceğinin spekülasyondan ziyade altta yatan teknolojiden övgüyle bahsetti. Ünlü ekonomist ayrıca 2017’deki ilk rallinin ardından BTC’nin en düşük noktası olan 2018 kışında 3000 dolar civarında işlem görürken bir miktar Bitcoin satın aldığını söyledi.

  VanEck’in vadeli Bitcoin ETF’i XBTF sembolü altında CBOE’de işlem görmeye başladı. Bu gelişmenin ardından ABD’nin üçüncü Bitcoin ETF’i VanEck’in vadeli Bitcoin ETF’i oldu

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği tecürbeli trader Peter Brandt, Bitcoin ve Ethereum sahiplerinden olumsuz yorumlar aldığını söyledi. Brandt bu sebeple kripto para yorumlarına bir süre ara vereceğini ve bu konuda paylaşım yapmayacağını duyurdu.

  Altcoinlerde ise dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan ABD merkezli AMC, Shiba Inu‘yu (SHIB) ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. AMC CEO’su Adam Aron, son paylaşımında, SHIB’i 60 ila 120 gün içerisinde BitPay aracılığıyla kabul edeceklerini bildirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarındaki güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 5.86 oranındaki kayıpla 60 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. En büyük ikinci kripto para birimi ETH fiyatında yüzde 6.72 oranında düşüş yaşanıyor. Günün en çok değer kaybeden altcoinleri ise yüzde 8’e yakın değer kaybeden BNB ve DOT coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle