ETH opsiyonları sona eriyor! Fiyatı nasıl etkilenecek?

  Lider altcoin Ethereum fiyatını etkileyebilecek gelişmeler, yatırımcılar tarafından mercek altına alınıyor. Tam 250 milyon dolarlık Ethereum opsiyonlarının sona erme tarihi yaklaşırken ETH fiyatında nasıl bir etki yaratacağı merak konusu oldu…

  Spot piyasanın yanında türev piyasasında da Ethereum (ETH) yatırımları hız kazandı. Son dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesini gören ve boğa trendine devam eden Ethereum, yatırımcılarını sevindiriyor. Ancak türev piyasasında zaman giderek daralırken, yatırımcılar ETH fiyatının geleceğini tahmin etmeye çalışıyor.

  Kripto para basınında yer alan gelişmelere göre 250 milyon dolarlık Ethereum opsiyonlarının yakın bir tarihte sona ereceği açıklandı. Türev verilerini izleyen kripto para uzmanları Ethereum boğalarının hala aktif bir avantaja sahip olduklarını belirtiyor. Bu gelişmeler ve verirler, ETH yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. 

  Ethereum Londra Hard Fork’u

  Lider altcoin fiyatı son dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Uzmanlar, bu yükselişin arkasında Berlin güncellemesinin etkili olduğunu söyledi. Böylelikle ağ üzerinde düşük işlem maliyetlerinin önünün açılması Ethereum ağını yine eski popülerliğine kavuşturdu.

  Öte yandan yatırımcılar Ethereum İyileştirme Önerisi 1559, heyecanını da yaşamaya başladı. Bu güncelleme ağ üzerinde Londra Hard Fork’u için planlanan bir değişiklik olarak öne çıkıyor. EIP 1559 sayesinde Ethereum madencileri, işlemlerin doğrulanması için ödül alıyor. Fakat bu güncellemenin madencilerin kazançlarını çok ciddi şekilde etkileyebileceği konuşuluyor. Fakat son dönemde kullanıcıları rahatsız eden ve hızla yükselen gaz ücretleri ancak bu güncelleme ile aşağı çekilebilecek.

  ETH Opsiyon Sözleşmelerinin Fiyata Etkisi

  Türev piyasasında nötr durumdan satın alma seçeneği, alıcıya yukarı yönlü fiyat koruması sağlarken, ancak düşüş eğilimli satma seçeneğinde bunun tersi meydana geliyor. Türev piyasası analistleri, bir fiyat seviyesinin riske maruz kalma oranını ölçerek işlemlerin yükseliş mi yoksa düşüş eğiliminde mi olduklarını inceleyebiliyor

  Yakın bir zamanda sona ermesi planlanan Ethereum opsiyon sözleşmelerinin değeri 250 milyon dolar seviyelerinde görülüyor. Türev piyasasındaki satın alma seçenekleri, açık pozisyonun yalnızca yüzde 35’ine denk geldiği için Ethereum boğalarının avantajlı olduğu belirtiliyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle