Kripto Para

ABD’li dev banka vadeli BTC hizmetine başlıyor!

  ABD’nin en büyük ikinci bankası olan Bank of America, kripto para sektörüne yönelik adımlarına bir yenisini daha ekledi. Küresel bankacılık devleri son dönemde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri mevcut müşterilerine için yeni hizmetler sunmaya devam ediyor…

  2021 yılında geleneksel bankaların kripto para sektörüne yönelik hamleleri hız kazandı. Müşterilerinden gelen talep doğrultusunda kripto para hizmetleri vermeye başlayan bankalar arasında, ABD’nin en büyük ikinci bankası olan Bank of America da vardı

  Bu yıl kripto para işlem masasını yeniden açan Goldman Sachs’in ardından dev bankalar kripto sektörüne hızla giriş yapmaya başladı. Küresel yatırım bankasının bu hamlesine rakibi Morgan Stanley, varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti vermeye başlayarak karşılık verdi. Son olarak köklü geçmişi ile bilinen Bank of America’dan da kripto para alanında önemli bir adım geldi.

  BTC Vadeli İşlemlerini Başlatacak

  Müşterilerinden gelen talep doğrultusunda hareket eden dev banka, bazı Bank of America müşterilerinin vadeli Bitcoin sözleşmeleriyle alım-satım yapmaya hazırlandığını söyledi. Bu yüzden bazı müşterilerin bu hizmetten faydalanmaya başlaması için harekete geçildi. 

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Bank of America’nın, tıpkı Goldman Sachs’in yaptığı gibi CME Group’un sunduğu sözleşmeleri kullanacak. Dünyanın en büyük borsa işletmecilerinden CME Group, Bitcoin vadelilerini 2017 yılında piyasaya sürmüştü. Küresel yatırım bankaları bu şirket sayesinde müşterilerine BTC vadeli işlemlerinde alım satım yapma imkanı tanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle