Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Ekim 2021

  Kripto para piyasasında özellikle Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldüren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son dönemde hızlı bir yükseliş rallisi başlatan BTC, yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunu kâra geçirmeye başladı. Kripto para basınında yer alan haberler de en büyük kripto para birimi ve altcoinler için olumlu görülüyor.

  15 Ekim 2021 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin'in ETF haberleriyle birlikte 60 bin dolar sınırını zorlayan Bitcoin yatırımcılardaki, beklentileri iyice arttırdı. Zincir üstü verileri inceleyen analistler, BTC yatırımcılarının yüksek fiyat bölgelerinde satışa karşı direnmeye devam ettiklerini söylüyor. Glassnode veri analiz firmasının son raporuna göre Bitcoin yatırımı yapanların yüzde 99’u kâra geçmeyi başardı. 

  Kripto para broker'lık firması Voyager Digital'ın kurucusu ve CEO'su Stephen Ehrlich, Bitcoin’in yıl sonuna doğru 100 bin dolar fiyat seviyesine ulaşacağını söyledi. Ehrlich ayrıca yakın zamanda vadeli işlem sözleşmelerine dayalı bir Bitcoin ETF'inin kabul edilmesinin de regülasyonlar ve Bitcoin'in tanınması açısından da olumlu olduğunu vurguladı.

  Hindistan’da kripto para sektörü hızla büyümeye devam ederken ulusal festivalde konuşan iki ünlü yıldız, kripto paraları övdü. Bitcoin ve kripto para yatırımından övgü dolu ifadelerle bahseden yıldız oyunculardan birine Hindistan Merkez Bankası’ndan sert eleştiri gecikmedi. Bilindiği üzere Hindistan Merkez Bankası kripto paralara karşı sert tutumuyla dikkat çekiyor. 

  Belarus Enerji Bakanlığı madenciler için özel elektrik fiyat tarifesi uygulayacağını açıkladı. Ülkede bundan sonra kripto para madencileri ve veri merkezleri aynı kategoride sınıflandırılacak.

  20 milyondan fazla kullanıcısı olan eToro platformu, dün Dijital Sterlin Vakfı'na katılan Ripple şirketinin ihraç ettiği XRP'nin İngiltere'de gittikçe popülerlik kazandığını gösterdi. Paylaşılan raporda Birleşik Krallık'ta en çok tercih edilen kripto paranın XRP olduğu ve hemen ardından Cardano (ADA) geldiği belirtildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 4.44 oranında değer artışı görülüyor. 60 bin dolar barajını aşmaya çalışan BTC’deki bu performans altcoinlerde geri çekilmelere yol açtı. Popüler altcoinler arasında sadece ETH pozitif yönde kalmaya çalışırken SOL coinde yüzde 3 artış görülüyor. En fazla değer kaybeden altcoin ise DOGE oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle