Bitcoin hareketli ortalamalarında tehlike çanları!

  Bitcoin fiyatında salı gününde endişe verici bir gerileme yaşanırken, kripto para yatırımcıları da panik oldu. BTC fiyatında 30 bin dolar desteğine gerileme devam ederken bazı analistler fiyatın daha da düşebileceğine yönelik uyarılarda bulundu…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı güne negatif görünümde başladı ve kripto para piyasasını adeta kırmızıya boyadı. BTC fiyatında kritik olarak görülen 30 bin dolar desteğine doğru gerileme devam ederken bazı yatırımcılar ve analistler, kripto para piyasasının geleceğini yorumladı. 

  Bitcoin fiyatında daha da gerileme olabileceği uyarısında bulunan tahminciler arasında popüler kripto para analistleri de vardı. BTC/USD paritesi, son 1 gün içinde ciddi oranda değer kaybetmesiyle kripto para yatırımcılarını endişelendirmeye yetti. Kripto para boğalarını güçlendirebilecek olumlu haber akışının gelmemesi, yatırımcılarda daha fazla paniğe yol açtı. 

  Bitcoin Fiyatında Dikkat Çekici Gerileme

  Son dönemde kripto para basınında geniş yankı bulan bazı olumlu haberler de Bitcoin boğalarının beklediği desteği veremedi. Bazı Latin Amerika ülkelerinin Bitcoin'i ulusal para olarak kabul etme olasılığı kripto para piyasasında olumlu karşılık bulmadı. Fiyata hiçbir etkisi olmayan bu haberlerin aksine gerileme yaşanması da yükseliş bekleyen yatırımcılara sürpriz oldu. 

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın yüksek enflasyonu desteklediğini açıklaması dahi kripto para piyasasındaki yükseliş beklentisini ateşlemedi. Gün içinde kritik seviyelere kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında düşüş trendi devam ediyor. 

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Devam Edebilir

  Popüler yatırımcı Crypto Ed, kripto para piyasasındaki son durumu gözler önüne seren bir açıklama yaptı. BTC fiyatında 30 bin doların altına gerilemenin meydana gelebileceğini söyleyerek yatırımcıları uyaran deneyimli yatırımcı, şunları söyledi: “Bugün bir düşüş daha yaşanmasını, sonra 35 bin dolara sekme yaşanmasını, daha sonra ise 30 bin doların altına gerilemesini veya yalnızca yükselmesini bekliyorum. Dürüst olmak gerekirse, ikinci seçenek bir mucize olur.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle