Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Eylül 2023

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş sinyalleri sürüyor. Eylül ayının ilk işlem gününde BTC’deki negatif görünüm popüler altcoin projelerine de olumsuz yansıdı.

  1 Eylül 2023 Cuma günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC eylül ayına kötü başladı. 200 günlük hareketli ortalama olan 27 bin 500 doların kaybedilmesi sonucu sert düşüş gerçekleşti. Analistler, BTC’nin 25 bin doları test etme ihtimalinden önce fiyatın bir süre 26 bin dolarda konsolide olacağını belirtiyor.

  Popüler analist Credible Crypto, BTC fiyatında 28 bin dolar direncinin kırılması ve 70 bin dolar hedefine yükseliş için 4 aylık bir süre verdi. Önümüzdeki iki ayın, BTC fiyatında yüzde 157 artış öngören hedefin gerçekleşmesi için kritik önem taşıdığını söyledi.

  Geçtiğimiz haftalarda Binance borsasında listelenen CYBER fiyatı piyasadan pozitif ayrıştı. CyberConnect, AlchemyPay ile bir ortaklık kurunca Güney Koreli trader’ların yoğun talebiyle fiyat uçuşa geçti. CYBER fiyatı Binance’de 10 dolar, Upbit’te 15 dolara kadar çıktı.

  Kripto para varlık yönetim firması Bitwise, SEC’e yaptığı Bitcoin ve Ethereum ETF başvurusunu iptal etme talebinde bulundu. Şirketin başvuruyu geri çekme kararı, Grayscale’in zaferi sonrası  kripto topluluğunda şaşkınlık yarattı.

  SEC, 7 şirketin yapmış olduğu spot Bitcoin ETF başvurularına yönelik “erteleme kararı” aldı. Aralarında BlackRock ve Fidelity gibi dev şirketlerin bulunduğu başvurularda yeni bir sonraki karar tarihi 17 Ekim 2023 oldu.

  Binance'te listelenen Bella Protocol (BEL) fiyatında hızlı yükseliş altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Yükselişten 30 dakika kadar önce bir piyasa yapıcı olan DWF Labs 3.9 milyon BEL token yatırımından yaklaşık 350 bin dolar kâr elde etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoin fiyatlarında belirsizlik sürüyor. BTC’de kritik destek seviyesi test edilirken bazı altcoinlerde sert satışlar görülüyor. Güncel fiyatlara bakıldığında BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle