Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Eylül 2021

  Son dönemde inişli çıkışlı bir performans gösteren kripto para piyasasında Bitcoin’in hareketleri yakından takip ediliyor. Lider kripto BTC ve altcoinlerdeki değişimler yatırımcılar tarafından izlenirken piyasadaki belirsizlik sürüyor. Sert düzeltmeler yaşayan BTC bugün gelen olumlu haberlerin de etkisi ile yeniden yönünü yukarıya çevirdi.

  14 Eylül 2021 Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri 

  Uzun zamandır merakla beklenen ABD'deki enflasyon rakamları bugün açıklandı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE), bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,3 artarken, aylık bazda da yüzde 0.4'lük beklentilerin altında kalarak yüzde 0.3 hesaplandı. Rakamların açıklanmasıyla birlikte Bitcoin'de de keskin bir yükseliş oldu ve fiyat 46700 doları geçti

  Ukrayna’dan Bitcoin’in yasal kabulüne yönelik önemli haberler geldi. Ukrayna Başkanı Zelenski'nin, ülkede Bitcoin'i yasal para haline getirme çalışmaları kapsamında bir heyeti El Salvador'a gönderdiği öğrenildi. Zelenski'nin 2023 yılında ülkede, Bitcoin'in de dahil olduğu çift paralı bir sistem kurmayı düşündüğü belirtiliyor.

  Blok zincir tabanlı taraftar etkileşim platformu Socios, dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan La Liga ile ortak oldu. Daha önce popüler futbol-NFT platformu Sorare ile işbirliği yapan La Liga, şimdi de Socios ismini öne çıkardı

  Altcoinlerde ise son dönemin yıldız projesi Solana’da (SOL) blok krizi patlak verdi. Solana ekibi tarafından yapılan son açıklamada, aralıklı olarak istikrarsızlık sorunları yaşandığı ve problemin 45 dakika önce başladığı bildirildi. Ayrıca mühendislerin sorunun giderilmesi üzerine çalıştıkları bilgisi verildi. Bu gelişme SOL fiyatında düşüşe neden oldu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 5.28 oranında bir yükseliş yaşanırken 46.791 dolara kadar ulaştı. Altcoinlerde ise ADA, BNB, XRP ve DOGE fiyatındaki değer artışları yüzde 3 civarında kaldı. Günün en çok kazandıran projesi ise lider altcoin ETH olurken fiyatını yüzde 6’dan fazla yükseltti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle