Kripto Para

Amerikan vatandaşlarına kripto para eğitimi

  ABD’de Georgia Temsilciler Meclisi, devlet yetkililerine finansal yazarlık eğitimleri ile ilgili tasarı sundu. Tasarıda finansal okuryazarlık çalışmalarının içinde kripto paralara yer verilmesinin öneminden bahsedildi.

  Kripto para kullanımı tüm dünyada her geçen gün yaygınlaşıyor. Kripto para kullanımının artmasına bağlı olarak, birçok ülkede piyasaya dair çeşitli çalışmalar yapılıyor. ABD’de de kripto paraların eğitiminin verilmesine yönelik yeni bir tartışma gündeme geldi. Özellikle dijitalleşmenin hakim olduğu bir çağ yaşanırken, yeni neslin ödeme yöntemi ve yatırım biçimi olarak göreceği kripto paralarla ilgili eğitim verilmesinin kritik bir nokta olduğu düşünülüyor.

  Georgia Temsilciler Meclisi 1 mart günü finansal okur yazarlık alanına dair yapılabilecek çalışmalarla ilgili bir tasarı sundu. Finansal okur yazarlığı geliştirmeye dayalı bir program oluşturmayı hedefleyen tasarıda kripto para eğitiminin verilmesinin önemli olduğuna vurgu yapıldı. Söz konusu tasarı 169’a 2 oy ile onaylandı. İlerleyen dönemde ise ayrıntıların açıklanması bekleniyor.

  Finansal okuryazarlıkta kripto para etkisi

  Cumhuriyetçiler tarafından hazırlanan tasarıda finansal eğitim ile ilgili önemli ifadeler yer alıyor. Tasarıda finansal oku yazarlığı için 16 farklı alanda eğitim verilmesi gerektiğine dair ifadeler yer aldı. Bununla birlikte eğitimin lise öğrencilere uygun olarak tasarlanması planlanıyor. Finansal eğitim alanlarının neler olması gerektiğinin de açıklandığı tasarıda kripto para eğitimine vurgu yapıldı.

  Hazırlanan tasarıda kredi, kredi puanları, tasarruf, çek hesabının dengelenmesi, federal gelir vergilerinin hesaplanması gibi birçok farklı finansal konu yer aldı. Bununla beraber tasarıda en dikkat çeken kısım ise kripto para eğitiminin finansal okur yazarlık eğitiminin içinde bulunması oldu. Kripto para eğitimini kritik bir noktada durmasından bahsedildi.

  Kripto para eğitimlerinin 2022 yılında başlaması bekleniyor

  Kripto paralarla ilgili eğitim verilmesinin kritik ve önemli bir nokta olduğunun açıklandığı tasarıda eğitim programının hazırlanacağı döneme ilişkin de bilgiler yer aldı. Tasarının hayata geçirilmesi konusunda netliğin sağlanması durumunda 2021 2022 sezonunda programların başlaması bekleniyor. Tasarıda yer alan alanlara dair finansal okur yazarlık eğitim programlarının 2022 yılının başında hayata geçirilmesi de tasarı da yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle