ETH yeni güncellemesi ile BTC’yi geçebilir

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden Messari’nin analisti Ryan Watkins son açıklamasıyla dikkat çekti. Watkins’e göre Ethereum, lider kripto para Bitcoin’in yerini alabilme potansiyeline sahip…

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında yaşanan değişimler yakından takip edilirken, altcoin piyasasında da gelişmeler sürüyor. Kripto para uzmanları, dijital varlıkların ağ sistemleri üzerinde yapılan gelişmelerden yola çıkarak, kripto paraların geleceğine yönelik tahminlerde bulunuyor. Bu konuda dikkat çekici bir tahmin de Messari analistlerinden Ryan Watkins’ten geldi. 

  Popüler analist, son değerlendirmesinde kripto para dünyasının en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum (ETH) ağını mercek altına aldı. ETH potansiyeline dikkat çeken Watkins, gelecekte onun Bitcoin’in (BTC) yerini alabilecek özelliklere sahip olduğunu söyledi. Kıdemli araştırma analistinin bu açıklamaları kripto para topluluğunda büyük ses getirdi.

  Ethereum Güncellemelerinin Önemi

  Messari’nin analisti Ryan Watkins, ETH piyasasında patlama yapabilecek bir katalizör telaşını dile getirdi. Öncelikle ETH ağında tam protokol güncellemesi, proof of work’ten proof of stake’e geçmek için bir “yanma mekanizması” ortaya çıkaracağını kaydetti. Analiste göre bu durum, ağın algoritmik aktif tedarikine oranla daha fazla ETH tokenın imha edileceği için olumlu anlamda bir kıtlık yaratacak. 

  Bunun yanı sıra Ethereum yükseltmesine günler sayılırken, bu güncelleme ile ağın Bitcoin’den daha güvenli hale geleceği konuşuluyor. Sonuç olarak Watkins’e göre bu alandaki en aktif blok zinciri rolünü üstlenecek yeni projeleri ve merkezi olmayan finans kullanıcıları Ethereum ağını tercih edecek. 

  “Ethereum Güncellemelerle Bitcoin’i Geçebilir”

  Ethereum’u gelecekte daha avantajlı gören kıdemli kripto para analisti Ryan Watkins, kıyaslamasında şu noktaya dikkat çekti: “Bitcoin’in Ethereum üzerinden değer deposu olarak satış noktası, para politikasının çok öngörülebilir olmasını ve Bitcoin blok zincirinin çok güvenli olmasını sağlıyor. Bence Eth2’ye ve Proof-of-Stake’e geçişle, Ethereum potansiyel olarak Bitcoin’den daha güvenli olabilir.” Popüler analistin bu açıklamaları Ethereum yatırımcılarından büyük destek görürken, Bitcoin savunucularının ise tepkisini çekti. Bazı önde gelen kripto para uzmanları da bu fikirlere katıldıklarını belirten yorumlar yaptı.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle