Kripto Para

Ripple danışmanı SEC’e tepkili: “Taktiklerin tanıdık”

  Devam eden Ripple ile SEC davasında yaşanan son gelişmeler Ripple danışmanını kızdırdı! Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, SEC’in talep edilen belgeleri yayınlamayı geciktirmesine sosyal medyadan verdiği yanıtta, “Taktiklerinize alışığız” mesajı verdi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna yönelik açılan dava sürüyor. Davada SEC’ten talep edilen belgelerin yayınlanmasında yaşanan gecikmeye tepki gösteren Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, sosyal medyadan SEC’in taktiklerine alışık olduğu mesajını verdi.

  Gensler Kongre’nin İsteğine Uymuyor!

  ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi, SEC Başkanı Gary Gensler’in eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) tutuklanmasına ilişkin belge taleplerine yanıt vermesinden duyduğu memnuniyetsizliği ifade etmişti. 10 Şubat’ta Komite Başkanı Patrick McHenry tarafından Gensler’e yazılan mektupta, SEC’in İcra Birim ve Adalet Bakanlığı (DOJ) arasındaki FTX’in tutuklanması ile ilgili belgeleri talep etmişti.

  SEC ise istenen belgeleri hazırlamak için verilen son tarihi kaçırırken, sürecin devamında konuyu ele almayan 232 sayfalık bir belge sundu. Yasa koyucular ise Gensler’den istenen belgeleri sunması için 17 Nisan’a kadar yeni bir süre verirken,” İstenen belgelerin ibraz edilememesi, Komite’nin gerekirse istenen bilgileri elde etmek için zorunlu süreci kullanmayı düşünebilir” uyarısını da iletmeyi ihmal etmediler.

  Alderoty: “Tanıdık Geliyor”

  SEC’in bu tutumuna resmi Twitter hesabından tepki gösteren Alderoty, “Tanıdık geliyor. SEC’den belge almamız 18 ayımızı ve 6 mahkeme emrimizi aldı.” ifadelerini kullandı. Alderoty attığı tweet’te SEC’in eski yöneticisi William Hinman’ın tartışmalı 2018 konuşmasına atıfta bulundu.

  Mahkeme, SEC’ten bu belgeleri Ripple’e teslim etmesini istemiş fakat SEC, Ripple’a belgeleri teslim etmekten kaçınmak için büyük bir çaba sarf etmişti. Alderoty bu süreci SEC’in bir taktiği olarak değerlendirerek sosyal medyadan son yaşananları eleştirme fırsatını kaçırmadı.

  Ripple’in Davayı Kazanması Bekleniyor

  Ripple ile SEC mücadelesi sürerken piyasalar Ripple’in davayı kazanacağından emin. Bu beklenti XRP fiyatına da yansıdı ve uzun süren 0,50 barajı popüler altcoin’de aşıldı. XRP kayıplarını silmeye devam ediyor ve %ripple+usd% dolardan el değiştirerek davanın olumlu sonuçlanacağını fiyatlamayı sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle