Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Ağustos 2022

  Kripto para birimlerinde volatilitenin arttığı son dönemde yatırımcılar basındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri, popüler altcoin fiyatlarındaki iniş ve çıkışları tetikliyor.

  13 Ağustos 2022 Cumartesi gününde BTC ve ilk 10 listesinde bulunan popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kurumsal BTC boğalarından MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, Bitcoin'in altının yerini alacağını söyledi: “Bitcoin zamanla altını şeytanlaştıracak ve altın 21. yüzyılda para olarak kabul edilmeyecek.”

  Kripto para destekçisi olarak bilinen Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in 300 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi. Ünlü milyarder, BTC’nin 2021 yılı sonunda 100 bin dolar seviyesini göreceğini iddia etmişti.

  Asya merkezli kripto para kredi kuruluşu Vauld, açıklamasında, Hintli yetkililer tarafından bazı varlıklarının dondurulmasına “şiddetle karşı çıktığını” vurguladı. Bu açıklamada, kripto kredi şirketinin müfettişlere belirli belgeleri sağlamak için İcra Müdürlüğü çağrılarını dikkate aldığı ve bunlara uyduğu belirtildi.

  Altcoin haberlerinde ise dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum (ETH) Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 2.000 dolar seviyesini aştı. Lider altcoin son 40 günde neredeyse yüzde 100 değer kazanırken son ralli fiyat muhtemel Merge yükseltmesi beklentisiyle geldi.

  Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in inovasyon ve dijital dönüşüm sekreteri Diego Fernández, yaptığı açıklamayla ETH yatırımcılarını heyecanlandırdı. Ülkedeki ETHLatam konferansında konuşan sekreter, şehirde Ethereum doğrulama node’ları kurmayı planladıklarını söyledi.

  Cardano (ADA) geliştiricisi Input Output, yaklaşan Vasil hard forkunun “güvenli” ve “emniyetli” bir şekilde yönetilmesi için harekete geçti: “Vasil güncellemesi, yürüttüğümüz en iddialı çalışma programıdır. Öncelikli kaygımız, bu yükseltmeyi güvenli ve emniyetli bir şekilde yönetmektir.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 3 civarında artışla 24.534 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Altcoinlerde ETH’de yüzde 5’ten fazla artış olması yatırımcıları sevindiriyor. BNB, ADA, XRP ve DOT coinlerde kademeli yükselişler yatırımcılardan beğeni topluyor. Günün en fazla değer kazanan popüler altcoini yüzde 8.78 artan SOL coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle