Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Temmuz 2023

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para piyasasında yukarı yönlü fiyat hareketleri takip ediliyor. Kripto para piyasası genelinde hafta başından bu yana yeni yön bulma konusunda belirsizlik yaşanıyor.

  11 Temmuz 2023 Salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Teknoloji devi Microsoft kripto para projesi Axelar (AXL) ile işbirliğini duyurdu. Buna göre merkezi olmayan uygulamalar üzerinden dApp geliştiren Axelar’ın sunduğu araçlar Microsoft Azure Market’te müşterilerine sunulacak. Haber sonrası AXL fiyatı yüzde 20 yükseldi.

  Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki takipçilerine altın, gümüş ve BTC satın almaları yönünde tavsiyeler veriyor. Ünlü ekonomi yazarı “Enflasyon tavan yaptı. ABD Doları ölecek. Altın, gümüş veya Bitcoin alın. Bitcoin seneye 120 bin dolara yükselecek.” paylaşımıyla gündem oldu.

  İngiltere merkezli dev banka Standard Chartered, boğa piyasası beklentisi ve BTC fiyat tahminini açıkladı. Raporda BTC fiyatının bu yıl 50 bin dolar ve 2024 yılının sonunda 120 bin dolara çıkabileceği belirtildi. Uzmanlar madencilerin kâr etmek için satışları azaltarak BTC’de arz şokuna neden olacaklarını söyledi.

  SEC eski başkanı Jay Clayton, gündemdeki önemini koruyan spot BTC ETF başvuruları hakkında konuştu. Etkinliği kanıtlanması halinde Bitcoin ETF onayına ‘direnmenin zor’ olduğunu vurgulayan Clayton, ETF’lerin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair detay vermedi.

  İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, kripto paraları topa tutmaya devam etti. BTC ve bu tür varlıkları son derece spekülatif olmakla suçlayan Bailey, “Kripto paralar güvenilmezdir.” yorumunda bulundu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bir süredir konsolide olan kripto paralar yeniden yükseliş sinyalleri yakmaya başladı. Kripto para piyasasındaki son hareketlilik yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. 30 bin dolar seviyesi üzerinde tutunan BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. Anlık olarak altcoin piyasasındaki fiyatlama şu şekilde sıralanıyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle