Kripto Para

ETH kurucusu Vitalik Buterin ikinci deprem bağışını yaptı

  Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, 1 Ethereum’luk deprem bağışı yaparak Türkiye’deki kripto para topluluğunun tepkisini çekmişti. Gelen tepkilerden sonra Buterin, ikinci kripto para bağışını yaparak hatasından döndü…

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, son dönemde en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Dünyanın dört bir yanındaki kripto para yatırımcıları ve şirketlerinden Türkiye’ye deprem bağışları geldiği dönemde Buterin tepki çeken bir hamleye imza attı. 

  Vitalik Buterin, Ahbap Derneği’nin açmış olduğu kripto para cüzdanına sadece 1 ETH olacak şekilde para transfer etmişti. Yaklaşık 29 bin TL tutarındaki bu bağış, kripto para topluluğunda büyük tepki topladı. Buterin’in Türkiye’deki deprem felaketi sonrası yaptığı bu kripto para transferi hakkında bazı ETH destekçileri, bunun deneme amaçlı bir işlem olduğunu iddia etmişti.

  Buterin 100 ETH Deprem Bağışı Yaptı 

  Lider altcoin Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, 1 ETH tutarında deprem bağışı yapmasıyla tepki çekmişti. Bugün bir kripto para transferi daha yapan Kanadalı yazılımcı, Ahbap Derneği’nin cüzdanına 99 ETH daha gönderdi ve toplam bağış miktarını 100 ETH’ye çıkardı. Bu gelişme ile birlikte Vitalik Buterin’in deprem felaketi için yapığı bağış miktarı yaklaşık 150 bin dolar oldu.

  Murat Pak’tan Beğeni Toplayan Hareket 

  Vitalik Buterin’in 1 ETH göndermesi Türk kripto para kullanıcılarının büyük tepki göstermesine yol açtı. Bunun üzerine Türk dijital sanatçı Murat Pak, bu duruma tepki göstermek amacıyla Vitalik Buterin’in gönderdiği 1 ETH’yi cüzdanına iade etmişti. Murat Pak, kısa süre önce 100 ETH tutarındaki kripto parayı Ahbap Derneği’ne bağışladığını açıklamıştı. 

  Vitalik Buterin’in 1 ETH deprem bağışı yapmasının test amaçlı olup olmadığı iddialarına karşı Murat Pak şu açıklamayı yapmıştı: “Elbette Vitalik Buterin destek cüzdanını doğruluyor olabilir. Böylesine etkili teknoloji figürlerinin tam bir işbirliği sunacaklarından hiç şüphem yok. Benim bu hamlem sadece bir sosyal medya iletişimsizliğini vurgulamak için.” Bununla birlikte Ethereum kurucusunun deprem bağış cüzdanına ilk başta neden sadece 1 ETH gönderdiği bilinmiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle