Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 26 Haziran – 3 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasının genelinde yine belirsizlik hakimdi. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki iniş ve çıkışlar, altcoin piyasasını da geride kalan haftada önemli ölçüde etkiledi. Altcoin yatırımcıları en popüler kripto para birimlerine odaklanmışken, son 7 gün içinde yatırımcısına ciddi oranda kazanç sağlayan projeler öne çıktı. Portföyünde bu projelere yer veren altcoin yatırımcılar, piyasada belirsizlik sürmesine rağmen önemli kazançlar elde etmeyi başardı.

  26 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında yatırımcısına haftalık en çok kazandıran altcoinler ve bu projelerde yaşanan önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  XinFin Network (XDC)

  Kripto para piyasasında hareketli bir hafta geride kalırken, yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projesi XinFin Network (XDC) oldu. Son 7 gün içinde yüzde 96 oranının üzerinde kazanç fırsatı sunan XDC kripto para birimi, altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. XDC fiyatının son dönemde uçuşa geçmesinin arkasında projede yaşanan önemli gelişmeler etkili oldu. 

  Flare Finance, 2021 yılında kripto dünyasının en önemli olaylarından biri olabilecek XinFin Network ile bir ortaklık duyurdu. Birlikte çalışabilirlik ve topluluklar arasında köprü oluşturma hakkında bir dizi anlaşmalar yapılırken bu ortaklık altcoin piyasasında da etkisini gösterdi. XDC fiyatı bu ortaklık haberinin ardından hızlı yükselmeye başladı. 

  Flare Finance toplulukların merkez üssü olma yolunda ilerlerken XinFin Network (XDC) projesini de yayına kattı. Bu ortaklık sayesinde Flare Finance ve XinFin Network, her iki zincirden de varlıkların diğer zincirde paketlenmesine ve kullanılmasına izin veren çift yönlü bir köprüye sahip olacak.

  Bu yüzden temelde XDC, XinFin Network'ten Flare Network'e sarılacak ve köprülenecektir. Benzer şekilde, Flare Network coinleri XinFin Network'e basılarak F-Varlıkları XinFin Network'e getirilebilir. Ağda yaşanan gelişmeler, projeye olan talebi arttırdı ve bunumn doğal bir sonucu olarak haftanın en çok kazandıran kripto para birimi XinFin Network (XDC) oldu.

  Compound (COMP)

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında Compound (COMP) da yer aldı. Altcoin yatırımcılarının dikkatini çeken kripto para bir haftalık performansında yüzde 72 oranında değer kazandı. Merkezi olmayan bir borç verme protokolünün yönetim simgesi olan COMP, son 24 saatte yüzde 21 artış göstermesiyle de yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

  COMP, Compound'un en son ürünü olan Compound Hazinesini Haziran ayının son günlerinde piyasaya sürmesinin ardından yükseldi. Hizmet, "kripto olmayan yerel işletmeler ve finans kurumları" için tasarlandı. Kripto dışı yerel işletmelere ve finansal kurumların faydalarına erişmeye yönelik Bileşik Hazine'yi başlatması COMP fiyatını adeta uçuşa geçirdi.

  Kullanıcıların teminat karşılığında faiz kazanmalarına veya varlıkları ödünç almalarına olanak tanıyan Compound (COMP) Ethereum üzerine kurulu bir mavi çipli merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüdür. Yeni güncellemenin ardından Bileşik protokol. Bileşik Hazine, Fireblocks ve Circle ile ortaklaşa USDC gibi sabit para varlıklarında yüksek getiri vaat etmesi projeye olan ilgiyi arttırdı. 

  Internet Computer (ICP)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinden biri de Internet Computer (ICP) olarak listede kendine yer buldu. Son günlerde bazı gelişmeler ile yatırımcısını sevindirecek şekilde hızlı yükselen ICP fiyatı, altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Kripto para birimi son 7 gün içinde yüzde 60’ın üzerinde kazanç sağlayarak yatırımcısının bu haftadan da kayıpla ayrılmasını engellemiş oldu.

  Internet Computer ağının arkasındaki şirket olan Dfinity Technology, son gelişmelerle birlikte kripto para dünyasında ilgi odağı haline gelince Internet Computer (ICP) fiyatı da sıçrama yaptı. Dfinity Technology, blok zinciri tabanlı bir çözümle küresel bulut bilişim endüstrisini bozmaya çalışıyor. Şirket bu amacında başarılı olursa, kriptoyu da bozabilir.

  Günümüzde Bitcoin'in ortaya çıkışını kolaylaştıran teknoloji olgunlaştıkça dijital para birimlerinin hedefleri de değişti. Kripto para birimleri artık yalnızca finansal piyasaları değil, sanat, moda ve hayırseverlik gibi çeşitli sektörleri de etkiliyor. Fakat son zamanlarda Internet Computer (ICP) projesi, tüm internetin dayandığı temelleri tamamen sarsıyor.

  Zürih merkezli Dfinity Foundation, 2016'dan beri, günümüzün dünya çapındaki web'inin bulut tabanlı altyapısına alternatif olarak hareket etmek üzere tasarlanan çalışmalar yürütüyor. Şirket bu hedefi doğrultusunda tasarladığı merkezi olmayan bir internet olan İnternet Computer üzerinde çalışıyor. ICP fiyatı da kripto para basınına yansıyan son gelişmelerle birlikte ciddi bir yükseliş kaydetti.

  Elrond (EGLD)

  Kripto para basınında yer alan haberlerin etkisiyle haftanın en hızlı yükselen kripto para projelerinden biri de Elrond (EGLD) oldu. Kripto para yatırımcılarının ilgisini çeken anlaşmalara imza atan altcoin projesinde hızlı yükseliş yaşandı. EGLD fiyatı son 7 gün içinde yüzde 50 oranında kazanç sağlayarak yatırımcısını sevindirdi.

  Maiar şirketinin bir kripto para ürünü olan Elrond (EGLD), teknoloji firması Huawei'nin AppGallery'sinde resmen yayına girdi. Bu hamle ile birlikte perakende kullanım için tek duraklı bir blockchain uygulaması olan Maiar, Huawei'nin AppGallery'sinde erişilebilir hale geldi.

  Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı için kripto para deneyimini yeniden değerlendiren bu gelişme aynı zamanda EGLD fiyatını da uçuşa geçirdi. Elrond Network ekibi tarafından yapılan resmi duyuruya göre, kitlesel kullanım için perakende uygulaması Maiar, Huawei'nin uygulama mağazasında listelendi.

  Ethereum Classic (ETC)

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği altcoinlerden Ethereum Classic (ETC) geride kalan haftada yaklaşık yüzde 50 oranında yükseliş yaşadı. ETC fiyatındaki bu artış yatırımcısını sevindirirken özellikle kurumsal bazdan gelen destek büyük bir heyecan yarattı. Dijital Currency Group, 50 milyon dolarlık Ethereum Classic satın almasıyla gündeme geldi.

  Grayscale en iyi, halka açık pazarda işlem gören hisselere paketlediği devasa miktarda Bitcoin'e sahip olan amiral gemisi ürünü Grayscale Bitcoin Trust ile tanıyor. Ancak Grayscale üzerinde 2017 yılından bu yana sunulan bir diğer ürün de Ethereum Classic de son dönemde kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

  Ethereum'un yaklaşık 225 milyar dolarlık mevcut piyasa değerinin küçük bir kısmına sahip olan Ethereum Classic, 5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. ETC, bir grup Ethereum madencisinin Ethereum kurucusu Vitalik Buterin liderliğindeki 2016 çatalına katılmayı reddetmesinden sonra ortaya çıkmıştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle