Kripto Para

Adidas ve Coinbase’den sürpriz ortaklık adımı!

  Dünyanın önde gelen dev spor markalarından biri olan Adidas, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurduğunu, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. Coinbase, Adidas tarafından yapılan paylaşımı “Partiye hoş geldin ortak!” sözleri ile kendi Twitter hesabından paylaştı.

  Dünya genelinde birçok marka, kurum ve kuruluş, işletme ve banka, kripto para odaklı şirketler ile ortaklıklar kurmaya devam ediyor. 2021 yılında hızla büyüyen kripto para sektörüne bir şekilde dahil olan dev markaların sayısı da gittikçe artıyor. Kripto paralar ile ödeme yöntemlerinin yaygınlaşması, kripto para yatırımlarının artması ve gelişen Blockchain teknolojisinin etkileri ile markalar artık bu alana dahil olmak istiyor. Bu yönde adım atan son marka ise Adidas oldu. Almanya merkezli dev spor markası Adidas, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurdu.

  “Partiye Hoş Geldin Ortak”

  CoinMarketCap verilerine göre işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük 2. kripto para borsası konumunda olan Coinbase ile Almanya merkezli spor markası Adidas bir ortaklık kurdu. Adidas, söz konusu ortaklık adımını Twitter üzerinden bir paylaşım ile duyurdu. Adidas’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Coinbase ile ortak olduk” ifadeleri yer alırken, Coinbase resmi Twitter hesabından da bu paylaşım alıntılandı ve bu paylaşıma da “Partiye hoş geldin ortak” notu düşüldü.

  Adidas ve Coinbase’in NFT Odaklı Ortaklık Kurduğu İddia Ediliyor

  Adidas, kısa bir süre önce The Sandbox ile bir işbirliği kurmuştu. Adidas’ın bu işbirliğinin yanı sıra Coinbase borsasının NFT (non fungible token) alanında çalışmalar yürüttüğünü duyurması, iki dev şirketin NFT ile ilgili bir ortaklık kurduğu söylentilerini gündeme getirdi. Her ne kadar sosyal medyada Adidas ile Coinbase’in NFT ile ilgili bir ortaklık adımı attığı iddiaları yayılıyor olsa da her iki şirketten de henüz konuya ilişkin net bir açıklama gelmedi.

  Nike da Daha Önce NFT Adımı Atmıştı

  Kısa bir süre önce Adidas’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen bir diğer spor markası Nike da; çeşitli dijital ürünlerini ticari marka haline getirebilmek adına başvuruda bulunmuştu. Nike 2019 yılında fiziki ayakkabıların tokenize edilmiş versiyonlarını temsil eden NFT’leri satışa çıkarabilmek adına Cryptokicks platformu için bir patent almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle