Kripto Para

FTX’e hack saldırısı! Milyon dolarlar borsadan çıkıyor!

  İflas başvurusunda bulunan FTX borsasına şimdi de hack saldırısı yapıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Milyonlarca dolarlık fonun FTX borsasından çekilmesinden sonra Tether çalınan cüzdanları kara listeye aldı…

  Kripto para gündeminden düşmeyen FTX borsası, iflas başvurusundan sonra şimdi de hack saldırısı ile gündeme geldi. FTX borsasından milyonlarca dolarlık fonun çekilmesi saldırı iddialarını güçlendirdi. Borsa kullanıcıları yüklü miktardaki bu transferin arkasında neler olduğunu merak ederken Tether (USDT), bazı cüzdanların kara listeye alındığını duyurdu.

  FTX borsasında yüklü miktarda gerçekleştirilen kripto para transferi kafaları karıştırdı. FTX Telegram topluluğundaki kurucu borsanın hack’lendiğini söylemiş ve ciddi iddialarda bulunmuştu. Borsa uygulamalarında zararlı bir yazılım olduğu ve Trojan virüsü bulunan uygulamaların silinmesi gerektiğini söylemişti. Bu iddiaların ardından FTX US Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller çarpıcı açıklamalar yaptı. 

  FTX Borsasında Yetkisiz İşlem Şoku 

  Ryne Miller, son açıklamasında FTX borsasında bir dizi yetkisiz işlemden sonra fonların hareket ettiğini söyledi: “Bölüm 11 iflas başvurularının ardından – FTX US ve FTX.com, tüm kripto varlıkları soğuk depoya taşımak için ihtiyati adımlar attı. Süreç bu akşam hızlandırıldı – yetkisiz işlemlerin gözlemlenmesi üzerine zararı azaltmak için.” Kripto para yatırımcılarını endişelendiren iddialara göre 600 milyon doların üzerinde kripto paranın FTX borsasına ait cüzdanlardan çıktığı belirtiliyor.

  Tether Bazı Cüzdanları Kara Listeye Aldı

  Sosyal medyadaki pek çok FTX kullanıcısı FTX.com ve FTX US platformlarına bağlı cüzdanlarında 0 dolar bakiye gördüklerini bildirdi. FTX borsasındaki gizemli fon hareketlenmesiyle gündeme gelen cüzdan, çeşitli ağlardan token varlıklarını tasfiye etmeye başladı. FTX hack saldırısı raporu bildirildikten sonra 12 milyon dolar üzerinde Chainlink (LINK) token satıldı

  USDT stablecoin ihraççısı Tether, hack saldırısına karşı Avalanche ve Solana ağlarında token satan hesabın cüzdanlarına bağlı bazı fonları durdurduğunu açıkladı. Tether, Avalanche’da 3,9 milyon doların üzerinde USDT ve Solana’da 27,5 milyon doların üzerinde USDT’yi kara listeye alarak tasfiye edilmesini engelledi. Yerli kripto para yatırımcılarının kullandığı FTX Türkiye sosyal medya hesabı ise “Şu anda elimizde olmayan nedenlerle FTXtr.com sitesine erişim sağlanamamakta” paylaşımıyla dikkat çekti.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle