Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Eylül 2021

  Kripto para piyasası tam toparlanıyor derken gelen düşüş sinyalleri yatırımcıları tedirgin etti. Yeni güne negatif görünümde başlayan Bitcoin fiyatındaki gerilemeler, altcoin piyasasında daha olumsuz bir tablo yarattı. Kripto paralardaki düşüş trendinin devam etmesi yatırımcıları tedirgin ediyor.

  10 Eylül Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) 2021 Finansal İnovasyon raporunda kripto paralara değindi. Sektörün yenilikçi bir trend olduğunu ancak finansal sürdürülebilirlik için bir tehdit yarattığı vurgulandı. Finans dünyasının otoritesinden gelen bu eleştiriler kripto para piyasasını olumsuz etkiledi ve düşüş trendi hız kazandı. 

  Avustralya’nın en önemli iki bankası, ülkedeki kripto varlık sağlayıcılarıyla iş yapmayı reddettiklerini açıkladı. Dev bankaların sadece risk yönetimi yapabilecekleri ve kar edebilecekleri takdirde bu tür ortaklıklara hazır oldukları belirtildi. 

  ABD merkezli en büyük borsası olan Coinbase, yanlışlıkla XRP'yi listelediğini açıklayınca piyasada büyük bir dalgalanma oldu. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Teknik bir problemden ötürü mobil uygulamada XRP görülmüştür" ifadesi yer aldı. XRP yatırımcılarını heyecanlandıran bu hata, piyasada dalgalanma yarattı. 

  Global piyasalarda olumsuz haberler görülürken Türkiye’de de kripto para yatırımcılarını tedirgin eden bir haber gündeme geldi. Hükümet tarafından hazırlanan kripto para borsası mevzuatı kapsamında yerli borsalardan kripto para çekiminin yapılamayacağı iddia edildi. Bu iddiaların sahibinin sektörün önde gelen isimlerinden Doruk İşmen’den gelmesi yatırımcıları korkutmaya yetti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para borsalarından gelen verilere bakıldığında BTC fiyatı yüzde 4 civarında kayıp yaşayarak 45.122 dolarlı seviyelere geriledi. Ethereum ve Cardano fiyatlarındaki kayıplar yüzde 10 civarında olmasıyla yatırımcıları üzdü. Günün en çok değer kaybeden kripto para birimi yüzde 16 düşen Solana (SOL) olurken en az kayıp yüzde 5’le BNB fiyatında görüldü.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle