Kripto Para

Ethereum (ETH) ikinci katman çözümünü Atari uygulayacak

  Oyun dünyasının önde gelen firmalarından Atari, kripto para piyasasına uzak kalmasına rağmen yeni gelişmelerle adından söz ettiriyor. Şirketten, NFT’leri ve token ürünlerini çalıştırma hamlesi geldi…

  Atari yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şirketin NFT’leri ve token ürünlerini çalıştırmak için Polygon’un ikinci katman çözümünü kullanacağı belirtildi. Oyun dünyasının önde gelen markalarından biri olan Atari resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  Bu açıklamaya göre Atari, NFT çıkarmayı ve ATRI sistemini Polygon’un yüksek hız ve düşük ücretlerinden yararlanarak ölçeklendirmek istiyor. Kripto para yatırımcılarının yakından izlediği üzere geçtiğimiz aylarda Ethereum dünyasına giriş yapan Atari, bu alanda gelişimlerine devam ediyor. Şirket, ERC-20 tokenını oluşturduktan sonra Decentraland’te sanal dünyalarını çalıştırdı.

  İkinci Katman Popülerliği Artıyor

  Dünyanın en çok tercih edilen video oyun firmalarından biri olan Atari, ölçeklendirme hizmeti sunan Polygon ile iş birliği yapacağını duyurdu. Atari’nin CEO’su Frederic Chesnais, bu ortaklık hakkında yaptığı açıklamasında şunları aktardı: “Polygon’la iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Böylece ikinci katman çözümlerini Atari token ve diğer ürünlerimiz için kullanabileceğiz.”

  İkinci katmana ilerleyen Atari, kendi token’ları olan ATRI’yi ölçeklenebilir yapmayı hedefliyor. Geliştiriciler bu ortaklık hamlesi ile birlikte Polygon ağında kendi NFT’lerini piyasaya sürmeyi planlayarak şunları söyledi: “Atari ile eğlence sektörüne nasıl daha fazla fayda sağlayacağımızı ve Polygon ağında Atari tokenını nasıl daha iyi geliştirip piyasaya süreceğimize bakıyoruz.”

  Ethereum Tercih Edildi 

  Kripto para basınında yer alan son haberlere göre video oyun devi Atari, son olarak Decentraland ile ortaklık yapıyordu. Bu işbirliğine göre sanal oyunlarda piyasaya sürülecek Atari klasiklerinde ATRI, oyunlarda kullanılacak token olacaktı. Fakat geçtiğimiz aylarda firma ATRI tokenını piyasaya sürmesiyle farklı bir yol haritası çizdi.

  Ethereum üzerinden ERC-20 standardıyla oluşturulan tokenın piyasa değeri kripto para borsalarındaki güncel verilere göre 60 milyon civarında bulunuyor. Atari ve Ethereum (ETH) ortaklığının devam ederek Ethereum’un ikinci katman çözümleri ile kripto paraların potansiyeline oynayan ilk firmalardan biri olması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle