BTC için düzeltmeler “Sağlıklı” dedi ve tahminini açıkladı

  Danışmanlık ve analiz hizmetleri veren Fundstrat şirketi dijital varlık stratejisti David Grider, Bitcoin (BTC) fiyatındaki son düşüşleri yorumladı. Grider, bu düşüşlerin yanı sıra 2021 yılı için Bitcoin fiyat hedefini de açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Aralık 2020 döneminde büyük bir ralli başlattı. Bitcoin, söz konusu dönemde 20 bin dolardaki barajı geçince, rekorlar da arka arkaya geldi. 20 bin dolar barajından sonra 2021 yılbaşına 30 bin dolar seviyesinde giriş yapan Bitcoin, 4 aylık süreçte tüm zamanların rekorunu da 4 kez güncelledi.

  Yılbaşından sonra Bitcoin 8 Ocak tarihinde 42 bin dolarda, 22 Şubat tarihinde 58 bin dolarda, 13 Mart tarihinde 61 bin dolarda ve 4 Nisan tarihinde 64 bin dolarda tüm zamanların rekorunu tazeledi. Arka arkaya gelen bu rekorlar, özellikle deneyimsiz yatırımcılar için Bitcoin rallisinin sürekli olarak devam edeceği algısını oluşturdu. Ancak Bitcoin, 18-23 Nisan tarihleri arasındaki sert fiyat düşüşleri ile bu ralli bitmemiş olsa bile sert düzeltmelerin olabileceğini net şekilde gösterdi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Grider’e Göre Bu Fiyat Düzeltmeleri “Sağlıklı”

  Bitcoin, söz konusu tarihlerde 64 bin dolar bandından sonra 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu durum piyasalarda büyük bir paniğe yol açtı. Ancak Fundstrat dijital varlık stratejisti David Grider, Bitcoin’deki bu sert fiyat düzeltmesinin gerekli olduğunu ifade etti. Grider’e göre, boğa koşusunun devam etmesi için, böyle bir fiyat düzeltmesinin yaşanması “sağlıklı” bir durum.

  Bitcoin’in yaklaşık %20 oranında fiyat düzeltmesinin sağlıklı olduğunu ifade eden Grider, öte yandan bunun “gerekli” de olduğunu dile getirdi. Analist, bu tür fiyat düzeltmelerinin boğa koşusunun devam edeceğinin sinyali olduğunu ifade etti ve benzer durumların 2017’deki boğa koşusunda da yaşandığını dile getirdi.

  Analistin Bitcoin’den Fiyat Beklentisi

  Yahoo Finance ile röportaj gerçekleştiren Grider, yaşanan fiyat düzeltmelerini değerlendirdikten sonra bir de Bitcoin için fiyat hedefini açıkladı. Bitcoin’deki düşüşe rağmen piyasaların genel tabloda iyi olduğunu savunan Grider, bunun için Ethereum’un (ETH) düşüşlerinin %5 ile sınırlı kalmasını işaret etti. Grider ayrıca 2021 sonu gelmeden Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını savundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle