Kripto Para

NFL yıldızının sponsor gelirleri BTC oldu

  Amerikan Futbolu Ligi (NFL) yıldız isimlerinden Saquon Barkley, lider kripto para birimini benimseyen son ünlü sporcu oldu. Yıldız futbolcu, gelecekteki tüm pazarlama ve sponsorluk anlaşmaları için BTC ödemelerini kabul edeceğini söyledi…

  Son dönemde çoğu ünlü sporcu ve televizyon yıldızı Bitcoin (BTC) hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. New York Giants’ın yıldızı Saquon Barkley de Bitcoin’i benimsediğini söyleyen isimlerden biri oldu. Ünlü sporcu, tüm sponsorluk anlaşmalarından gelirini Bitcoin olarak alacağını açıkladı. 

  Barkely, Bitcoin’e geçmesinin arkasındaki temel sebebi yüksek enflasyon oranları olarak açıkladı: “New York Giants’ın yıldızı Enflasyon oranları görüyorsunuz ve şimdi ne kadar yüksek olduğunu da görüyorsunuz. Servetinizi bu enflasyonla kurtaramayacağınızı da öğreniyorsunuz. Bu yüzden pazarlama paramı Bitcoin olarak alacağım.”

  Dünyaca Ünlü Sponsorlar Var

  Yıldız oyuncu Saquon Barkley, gelecekteki tüm Bitcoin ödemelerini alırken popüler kripto para uygulaması olan Strike uygulamasını kullanacağını söyledi. Barkley sadece enflasyon için değil Bitcoin üretmeye de oldukça hevesli olduğunu aktardı. Yıldız ismin sponsorları arasında önemli markalar yer alıyor. 

  Nike, Dunkin Donuts, Toyota, Pepsi, Visa ve Hulu gibi bazı popüler markalardan gelir elde eden Saquon Barkley, ödemelerini Bitcoin olarak alacak. Saquon Barkley, pazarlama ve ciro geliri olarak her yıl 10 milyon dolarlık muazzam gelir elde etmesiyle öne çıkıyor. 

  Enflasyona Karşı En İyi Yatırım Bitcoin

  ABD’de uzun zamandır tartışılan 2021 yılı Haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi verileri açıklandı. TÜFE, yüzde 5.4 oranında artarak son 13 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. FED Başkanı Jerome Powell, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: 

  “Karşılaştığımız zorluk, beklediğimizden veya herhangi birinin beklediğinden daha önemli olan bu enflasyona nasıl tepki vereceğimiz. Enflasyon oranı geçici olursa, buna tepki vermek doğru olmaz. Bu durum uzadıkça, enflasyon beklentilerini etkileyecek ve daha uzun süreli olacak riskleri yeniden değerlendirmeye devam etmek zorunda kalacağız. Biz de bunu takip ediyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle