Kripto Para

Kripto analiz şirketine büyük yatırım: Tam 21 milyon dolar!

  Popüler kripto para analiz şirketlerinden Messari, A serisi finansman turunda toplamda 21 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. ABD merkezli Point72 Ventures liderliğinde gerçekleştirilen finansman turu şirket için bir ilk gerçekleştirdi…

  Messari firmasının resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, şirketin A serisi finansman turu sonucunda 21 milyon dolar yatırım aldığı belirtildi. En son alınan fonlarla birlikte şirket Pro ve Enterprise ürün paketlerini uluslararası çapta genişleteceğini açıkladı.

  Sektörün önde gelen kripto para analiz firması, 21 milyon dolarlık yatırımla ayrıca araştırma ve mühendislik ekiplerini de genişletecek. Öte yandan Messari’nin finansman turu Point72 Ventures’ın ise kripto ile ilgili ilk yatırımı oldu. 

  21 Milyon Dolarlık Yatırımın Aktörleri

  Popüler analiz şirketinin 21 milyon dolarlık yatırımı arkasında Coinbase Ventures, Uncork Capital ve Underscore VC gibi popüler şirketlerin desteği de yer aldı. Bununla birlikte Alameda Capital, Blockchain Ventures, CMS Holdings, Gemini Frontier Fund, Winklevoss Capital, Kraken Ventures ve Nascent gibi yeni stratejik yatırımcılar kazandı.

  Messari CEO’su Ryan Selkis, şirketin büyüme hedefleriyle ilgili yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Binlerce yatırımcı, kripto şirketi ve token projesi, endüstride titizlik göstermek ve gelişmekte olan kripto ekonomisine katılmak için halihazırda ürünlerimize ve hizmetlerimize güveniyor. Bu yeni finansman, ilk kripto müşterilerimiz için yarattığımız değeri pekiştiriyor. Ayrıca yeni kurumsal giriş yapanlar için de kriptonun en zorlu bilgi ve uyumluluk sorunlarından bazılarını çözmemiz için gereken fırsatı veriyor.”

  Messari Kısa Sürede Hızlı Büyüdü

  2019 yılında faaliyetlerine başlayan Messari, kripto para sektörüne şeffaflık kazandırmak için akıllı analizleri aktif etmeye çalışıyor: “Kripto endüstrisine yatırımcı katılımı son üç yılda katlanarak artarken, mevcut kripto para araştırma ve analiz araçları henüz gelişmiş yatırımcıların ihtiyaç duyduğu karmaşık sinyal ve verilerden yoksun. Messari, bu çok ihtiyaç duyulan alanı dolduruyor ve tüm kripto ekosistemi için güvenilir bilgi için merkezi bir erişim noktası oluşturuyor.” Şirket, şimdiden sektörün en popüler kripto araştırma ve veri analizi hizmet sağlayıcılarından biri oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle