Kripto Para

Ripple’ın SEC davasında yatırımcılarla ilgili son gelişme

  Ripple ve SEC arasındaki dava ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Davada rol üstlenen hukuk bürosundan yapılan açıklamaya göre XRP yatırımcılarının üçüncü taraf olarak davaya müdahil olabilir…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple (XRP) şirketi aleyhinde açılan 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası süreci devam ediyor. İlk olarak 22 Şubat tarihinde hakim karşısına çıkan taraflar, yeni bilgiler ve belgeleri mahkemeye sundu. Deaton Hukuk Bürosu’ndan John E. Deaton, XRP yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı

  Deaton, XRP yatırımcıları ardına harekete geçerek davada 3. taraf olarak davaya müdahil olmak için talepte bulundu. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişmenin, Ripple ile SEC arasındaki davayı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Davanın açılmasının ardından XRP fiyatı adeta çakılınca yatırımcılar da mağdur olmuştu. XRP değerinde yaşanan yüzde 80’in üzerindeki kaybın ardından yatırımcılar da haklarını aramak istiyor.

  Ripple Davasına XRP Yatırımcıları Katılabilir

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası nedeniyle zor dönemden geçen Ripple şirketi yatırımcıların durumlarını da gündeme getirmişti. Ripple yetkilileri, geçtiğimiz hafta yaptıkları açıklamada SEC davası yüzünden XRP sahiplerinin 15 milyar dolardan fazla zarar ettiklerini öne sürdü. 

  Deaton Hukuk Bürosu yönetici ortağı John E. Deaton, şirketin SEC ile yasal savaşına müdahale edebilmek için hukuki bir talepte bulundu. Davanın yetkili mahkemesine gönderilen mektupta avukat şu ifadeleri kullandı: “Ripple’ın bahsettiği milyonlarca XRP sahibi benimle iletişime geçmemiş olsa da XRP sahiplerinin 6 binden fazlası benimle iletişime geçti. XRP sahipleri bireysel ve toplu olarak seslerinin duyulmasını talep ediyor.”

  Son Karar Yetkili Mahkeme Hakiminde

  SEC davası yüzünden mağduriyet yaşayan 6 binden fazla XRP yatırımcısı adına mahkemeye sunulan bu talebin onaylanması için gözler yetkili mahkeme hakimine çevrildi. Bu talep onaylanırsa Ripple şirketiyle bağlantılı kripto para birimi XRP sahipleri, kendi çıkarlarını korumak için davada 3. taraf olarak yer alabilecek. Çok sayıda kripto para borsasının XRP delist ettiği dönemde yatırımcılar da kendi haklarının korunmasını talep ediyor.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle