Kripto Para

Ünlü modaevi kripto para ödemelerini kabul edecek

  Kripto para birimlerinin birer ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi akımı dünyanın her yerinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu yöndeki atılan yeni bir adım bu kez Almanya’dan geldi. Almanya merkezli modaevi Philipp Plein, kripto paralar ile ödemeleri kabul etmeye başladı.

  Büyük ölçekli kuruluşların kripto paralar ile ödeme kabul etmesi, kripto para piyasalarında hemen hemen her zaman olumlu bir şekilde karşılanıyor ve piyasa da tepkisini buna göre pozitif yönde veriyor. Bunun birçok örneği daha önce görülmüştü. Örneğin e-otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurması, aynı dönemde BTC’nin sert yükselişler yaşamasını sağlamıştı. Öte yandan e-ticaret devi Amazon’un BTC ödemelerini kabul edeceği söylentileri dahi, piyasanın yukarı yönlü hareketlenmesi için yeterli olmuştu.

  Philipp Plein Artık Kripto Para Sektöründe

  Kripto paraların günlük hayatta kullanılabiliyor ya da kullanılabilecek olması, piyasalar adına olumlu gelişmeler olarak ele alınıyor. Zira bu durum, kripto paraların daha yaygın şekilde insanlara ulaşacağı anlamına geliyor. Bu yönde büyük markaların attığı adımlar da piyasada pozitif şekilde karşılanıyor. Bu yönde gelen son adımı ise Almanya merkezli modaevi Philipp Plein attı. Philipp Plein, kripto para piyasasına girdi ve bazı kripto para birimleriyle yapılan ödemeleri kabul etmeye başladı.

  Kripto Paralar Moda Sektörüne de Entegre Oluyor

  Dijital dünyaya bağlılığının daha önce de sinyallerini vermiş olan lüks modaevi Philipp Plein bazı kripto paralarla yapılan ödemeleri artık kabul edecek. Markanın kurucusu ve moda tasarımcısı Philipp Plein, markasının e-ticaret platformu oluşturan moda markalarından biri olma yolunda önemli bir adım atmış oldu. Bu adım ile kripto paraların ilerleyen dönemlerde moda sektörüne de entegre olmaya başladığını görebileceğiz.

  Markanın Kabul Edeceği Kripto Para Birimleri

  Özel ve gösterişli ürünler tasarlayan modaevi Philipp Plein, müşterilerinin bu ürünlere çeşitli kripto paralar ile sahip olmasına olanak tanıyacak. Philipp Plein, söz konusu satışlarda artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Tether (USDT) ile yapılan ödemeleri kabul edecek. Marka, söz konusu haberi 2,2 milyondan fazla takipçisinin olduğu Instagram hesabından duyurdu. Ayrıca marka duyurusunda kendisini “Kripto Kralı” olarak tanımladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle